GeriGündem Adana'da 1 terörist yakalandı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Adana'da 1 terörist yakalandı

Adana'da 1 terörist yakalandı. Şırnak'ta patlayıcı madde düzeneği bulunarak imha edildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan terörle mücadeleye ilişkin duyuruya göre, güvenlik güçleri, Adana'da 1 teröristi önceki gün sağ olarak yakaladı.

Şırnak'ın Uludere ilçesi dağlık arazi kesiminde dün yapılan arama ve tarama faaliyeti esnasında, teröristlerce tuzaklanmış, 10 kilogram C-4 ve TNT karışımı kullanılarak hazırlanmış patlayıcı madde düzeneği bulunarak imha edildi.

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi dağlık arazi kesiminde de önceki gün iki teröristin etkisiz hale getirildiği çatışma sonrasında bölgede yapılan arama ve tarama faaliyetinde; teröristlere ait 2 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 170 adet Kaleşnikof piyade tüfeği mermisi, 4 adet el bombası, 1 adet dürbün, 1 adet el telsizi ile birlikte çeşitli örgütsel doküman dün ele geçirildi.
Bu arada, dün, ayrıca Diyarbakır'ın Lice ilçesi dağlık arazi kesiminde, teröristlere ait muhtelif gıda maddesi ile çeşitli örgütsel doküman ele geçirildi.

Güvenlik güçleri, önceki gün, Erzurum'un Şenkaya ilçesi dağlık arazi kesiminde 2 sığınak içerisinde, muhtelif gıda maddesi ve yaşam malzemesi, Bitlis'in Mutki ilçesi ilçesi dağlık arazi kesiminde de teröristlere ait çeşitli örgütsel doküman ele geçirdiler.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle