Gündem Haberleri

  Adana Vali Yardımcısı'nın adı fuhuş operasyonunda

  ADANA, (DHA)
  22.05.2010 - 11:27 | Son Güncelleme:

  Adana’da bir güzellik salonunda fuhuş yapıldığı iddiası ile başlatılan soruşturmada, bir vali yardımcısının menfaat sağladığı, bölgenin sorumlusu emniyet amirinin de ilişkisi olduğu ve fuhuş yapılan yeri korumaları altına alındıkları iddiası ortaya çıktı. Adana Valisi İlhan Atış, adli soruşturma yürütüldüğünü, idari soruşturmayı başlatabilmek için Cumhuriyet Savcılığı’nın incelemesini tamamlamasını beklediklerini açıkladı.

  Geçen ay, Amerikalıların yoğun olarak bulunduğu İncirlik Beldesi’nde bir güzellik salonunda fuhuş yaptırıldığı iddiası ile güzellik merkezinin sahibi S.T. dahil 3 kadın gözaltına alınıp, savcılıktaki ifadelerinden sonra serbest bırakıldı. Ancak teknik takipte elde edilen bazı bilgiler Cumhuriyet Savcılığı ve polis tarafından detaylı biçimde incelendiğinde, fuhuş merkezinin bir vali yardımcısı ile o dönemde İncirlik Polis Merkezi Amiri K.Ö.’nün koruması altına alındığı, menfaat sağladıkları, bazı polis memurunun da kadınlarla ilişkisi olduğuna ilişkin bilgilere ulaşıldı. Yaklaşık bir aydır devam eden incelemeler sonunda, Vali Yardımcısı N.G. ile ilgili soruşturma dosyadan ayrılarak, hakkında işlem yapılabilmesi için Valiliğe gönderilmesine karar verildi. Diğerleri ile ilgili olarak da önümüzdeki günlerde fezleke hazırlanarak, mahkemeye sevk edilmeleri bekleniyor.

  İddialar arasında, Vali Yardımcısı’nın fuhuş merkezinden parasal menfaat sağladığı, emniyet amirinin kadınlarla ilişkisi olduğu, rahatça fuhuş yapılabilmesi için işyerinin korunduğu yer alıyor ve bu konuda telefon konuşmaları bulunuyor.

  Adana Valisi İlhan Atış, bu konudaki iddialar ve elde edilen diğer bilgilerin Cumhuriyet Savcılığı tarafından incelendiğini belirterek, “Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturmasını bitirip, fezleke hazırlamasını bekliyoruz. Varsa bir kanunsuzluk ve etik dışı durum, gereken yapılacaktır. Şu anda başka birşey söylenemez” dedi.
  Adana Emniyet Müdürü Salih Kesmez de, “Söz konusu iddiaları içeren bir tahkikat yapıldığını, sonucunun beklendiğini” söylemekle yetindi.

  VALİ YARDIMCISININ GÖREVİ
  Hakkında fuhuş yapılan yeri koruduğu ve menfaat sağladığı iddiası ile soruşturma yapılan Adana Vali Yardımcısı N.G.’ye bağlı kuruluşlar arasında Adalet Bakanlığı, TOKİ, İçişleri Bakanlığı İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, PTT Başmüdürlüğü, MTA, Valilik Makamınca verilen inceleme, araştırma görevleri ve İl Özel İdare Müdürlüğü bulunuyor.

  Amiri K.Ö. ise açılan soruşturmanın ardından İncirlik’teki görevinden alınarak Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde görevlendirilmişti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı