Gündem Haberleri

  'Adalete kefilim'

  Hürriyet Haber
  23.06.2017 - 00:03 | Son Güncelleme:

  VATAN Partisi (VP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, CHP’nin adalet yürüyüşünü eleştirerek, “Ben kefilim, adalete güvenebiliriz” dedi.

  Perinçek, dün Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila’ya göreve gelişinden dolayı nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette, gündemi değerlendiren Perinçek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adalet yürüyüşünü eleştirdi.

  Perinçek, “Bu yürüyüş suçluları kurtarmayı amaçlıyor. 115 bin ihraç ve tutuklamanın yanlış olduğunu savunursanız suçluları kurtarırsınız. Bu hapishanedekiler suçsuzsa 15 Temmuz’u kim yaptı? Ergenekon ve Balyoz tertiplerini kim yaptı? Bizi tutuklayanlar şu an içeride. Suçsuzları kurtarmaya biz de varız. Ama bu 70 bin insanda binde birdir” dedi.

  Yargıdaki FETÖ üyelerinin temizlendiğini savunan Perinçek, “Yargıda müthiş bir temizlik oluyor. Ben kefil oluyorum. Adalete güvenebiliriz” diye konuştu.

  TSK’daki tasfiyeleri emekli generallerle birlikte incelediklerini kaydeden Perinçek, “Bana sunulan rapora göre tasfiyelerde yüzde 95-100 oranında isabet var. Bu isimler bizim daha önce tespit ettiğimiz FETÖ’cüler” dedi.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı