Gündem Haberleri

  Adalet yerini buldu

  Hürriyet Haber
  21.01.2006 - 01:23 | Son Güncelleme:

  Mehmet Ali Ağca’nın tahliye kararının bozulması üzerine Ağca tarafından öldürülen Abdi İpekçi’nin çalışma arkadaşları açıklamalar yaptı.

  Hürriyet Gazetesi Yazarı Tufan Türenç; "Bu kararı umutla bekliyordum. Sonuçta hukuk kararını verdi ve kamu vicdanı böylece rahatladı" derken, Milliyet Gazetesi Yazarı, Hasan Pulur, "Bir yanlış Yargıtay’dan döndü. Yanlış hesap Bağdat’tan döner. Başka ne diyeyim" şeklinde konuştu. Pulur daha önce Ağca’nın serbest bırakılması ile ilgili olarak "Biz Ağca’nın kin ya da öfke heyeti değiliz. Cezayı adelet verir. Ama ceza adil olmalıdır" demişti.

  Milliyet Gazetesi Yazarı Güneri Civaoğlu ise "Bu karar bana, ’Ankara’da hakimler’ var dedirtti. Tahliyesinden itibaren onun gerek polis, gerekse MİT tarafından sıkı markajda olduğunu biliyordum. Böyle hassas bir durumda tahliye edilmiş biri hakkında savcıya müracaat edilip hakim kararı ile izleme kararı alınmıştır. Anında ensesine binip almışlar, kamuoyu tatmin olmuştur. Bence adalet yerini buldu. ’Kuş gene uçacak, sırra kadem basacak’ söylentileri doğru çıkmadı. Hükemet olanlara özen gösterdi. Medya da olağanüstü duyarlı davrandı" dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı