Gündem Haberleri

  Adalet dökülüyor

  Hürriyet Haber
  17.01.2006 - 01:01 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Türkiye’de adaletin döküldüğünü söyledi. Baykal, Mehmet Ali Ağca’nın tahliyesi sırasında ağabeyinin açıklamalarını ve Ağca’nın nerede olduğunun bilinmemesini ’çürüme’ olarak niteledi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu toplantısına katılan Baykal, Türkiye’nin çok sağlam bir yargı reformun ihtiyacı bulunduğunu belirterek, şunları söyledi:

  "Papa’yı öldürmeye teşebbüsten birisi 20 yıla yakın süre yatıyor. Türkiye’de değerli gazeteciyi öldürmekten 6 yıl civarında cezaevinde yatıyor ve çıkıyor. Böyle birşey olmaz. Bu olursa da biryerlerden patlar."

  Baykal,
  "Ağca’nın erkek kardeşi, cezaevinden çıkarılırken, tehdit savurdu, hiçbir yetkiliden açıklama gelmedi. Ayrıca Ağca’nın şu anda nerede olduğu bilinmiyor. Ne düşünüyorsunuz?" sorusuna ise şu karşılığı verdi: "Çürüme, hiç şüphe yok. Türkiye’de bürokrasi, adliye ve emniyet bürokrasisi maalesef yasaların hukukun gerektirdiği ölçülerin ötesindeki etkilerle, dinamiklerle işliyor. Bir skandaldır bu olay. Bu tabloyu Türkiye’nin bir büyük adalet reformu yapması için bir vesile haline getirmemiz gerekir."
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı