GeriGündem Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman?

Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman?

Adalet Bakanlığı çeşitli alanlarda görevlendirilmek üzere 12 bin 713 sözleşmeli personel alımında bulunacak. Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre alınacak personeller, Personel Genel Müdürlüğü, İcra İşleri Dairesi Başkanlığı, Ceza ve Tevfikevleri Genel Müdürlüğünde, çeşitli alanlarda görevlendirilmek üzere istihdam edilecek. Peki, Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman?

Adalet Bakanlığı'na infaz koruma memuru, zabıt katibi, mübaşir, şoför, teknisyen, aşçı, psikolog, sosyal çalışmacı, öğretmen ve veteriner hekim gibi pek çok farklı branşta 12 bin 713 personel istihdam edecek. Yapılacak alımlarda KPSS şartı aranıyor. İşte, Adalet Bakanlığı personel alımının detayları...

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Bakanlık bünyesinde istihdam edilmek üzere, bu yıl 12 bin 713 personel alımı yapılacağını bildirdi. Bakanlığa atamalara ilişkin detaylar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, Personel Genel Müdürlüğü, İcra İşleri Dairesi Başkanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere 12 bin 713 personel alımı gerçekleştirilecek.

Bakanlık bünyesine toplam 17 unvan ve kadroda alım olacak.

Alım yapılacak branşlar ise zabıt katibi, mübaşir, şoför, aşçı, teknisyen, avukat, hizmetli, psikolog, sosyal çalışmacı, istatistikçi, icra katibi, öğretmen, veteriner, infaz ve koruma memuru, cezaevi katibi, hemşire ve kaloriferciden oluşacak.

6 bin 126 kişiyle en fazla personel infaz ve koruma memurluğu kadrosuna alınacak. İnfaz ve koruma memurluğunu 3 bin 71 personelle zabıt katipliği, bin 169 personelle mübaşirlik, bin 99 ile sözleşmeli icra katibi takip edecek.

Kadrolara başvurular 1 Temmuz Pazartesi başlayacak, 16 Temmuz'a kadar sürecek.

Adalet hizmetlerini daha etkin ve hızlı hale getirmeyi hedefleyen atamalara ilişkin detaylı bilgi Bakanlığın internet sitesinden edinilebilecek.

 

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle