GeriGündem ADAC iletişim şefi skandal sonrası istifa etti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ADAC iletişim şefi skandal sonrası istifa etti

Almanya’nın en büyük otomobil kulübü ADAC’ın iletişim şefi Michael Ramstetter istifa etti. Şirket Ramstetter’in, 'Sarı Melek' ödülünün en sevilen araç kategorisi için yapılan oylamada oynama yaptığını kabul ettiğini bildirdi.

Vatandaşlardan 290 bin değil, 76 bin mektup gönderildiği, fakat en sevilen araç sıralamasında herhangi bir manipüle yapılmadığı açıklandı.

Hatada sorumluluğu üzerine alan Ramstetter, dün itibari ile şirketteki tüm görevlerinden ayrıldı. ADAC, bu tür hataların önüne geçmek için bundan sonra en sevilen araçlarının belirlemesini noter huzurunda yapacağını duyurdu.

2005 yılından beri verilen ödülün belirlenme işleminde manipülasyon yapıldığının ortaya çıkması ADAC’ın güvenirliğine gölge düşürdü. Medyada yer alan haberlere göre Volkswagen (VW) firması, birkaç gün önce en sevilen araç gösterilen Golf’e verilen ödülün artık ne anlamı kaldığını sordu.

ADAC’ın rakibi Club Europa (ACE), ADAC’ın ödülüne gerek olmadığını, en sevilen aracın belirlenmesi için Federal Motorlu Taşıt Dairesi'nin trafiğe çıkış izni verdiği rakamlara bakılmasının yeterli olduğunu savundu.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle