Gündem Haberleri

  Acıya tepki

  Sefa ÖZKAYA/İSTANBUL - Ramazan YAVUZ/ DHA
  21.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Protestolara İstanbul’un en popüler mekânlarından Reina ve Anjelique de katılarak önceki gece kapılarını kapattı, gelen müşterileri de geri çevirdi. Billionare ve Blackk, sezon açılış partilerini ileri bir tarihe erteledi. Yemek servisi yapan birçok kafe ve restoran da kapılarına Türk bayrakları astı. Antalya, Alanya, Bodrum ve tatil beldelerindeki bazı mekanlar da teröre tepki olarak kapılarını kapattı.

  Kiliseden iptal

  Diyarbakır’da restorasyonu tamamlanıp cumartesi-pazar günü iki ayinle 30 yıl sonra açılacak olan Surp Giragos Ermeni Kilisesi’nin açılışındaki müzikli gala yemeği ve konser şehitler nedeniyle Ermeni Patriği Genel Vekili Aram Ateşyan tarafından iptal edildi. Diyarbakır Surp Sarkis Giragos Küçük Ermeni Kilisesi Vakfı Başkanı Ergün Ayık, “Hakkâri’de yaşanan hadise bizi çok üzdü. Bu nedenle kilisenin açılışında müzikli programların uygun olmayacağını düşünerek iptal ettik. Hakkâri’de yaşamını yitiren 24 gencimizin anısına saygı nedeniyle bu müzikli programları iptal ettik. Cumartesi ve pazar günü dünyanın dört bir yanından yaklaşık 1000 Ermeni’nin toplanacağını umuyoruz” dedi.

  Rumlar: Paylaşıyoruz

  Rum cemaati, Fener Rum Patriği Bartholomeos’un patrik oluşunun 20’nci yılı dolayısıyla yarın Harbiye’deki İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılması planlanan konseri şehitler nedeniyle iptal etti. Rum Vakıfları Derneği’nin internet sitesinde yer alan duyuruda şöyle denildi: “Güneydoğu Anadolu’da yaşanan, ülkemizi etkileyen ve yasa boğan elim terör olayları nedeniyle Rum cemaati olarak şehit ailelerinin acılarını paylaşmak ve ulusal yasa bir katkıda bulunmak için konserin iptal edildiğini bildiririz. Bu vesileyle yaşanan bu tür olayların tekrarlanmaması umuduyla tüm şehit ailelerine ve tüm vatandaşlarımıza başsağlığı diler, en derin üzüntülerimizi bildiririz. Yakın gelecekte ve daha uygun koşullarda Alkistis Protopsalti ve Stefanos Korkoli’nin konserini gerçekleştirebilmeyi umut ederiz.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı