Gündem Haberleri

  Açılımdan ihanet planı çıkaran ülkeye kötülük ediyor

  Hürriyet Haber
  28.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Tayyip Erdoğan, “Demokratik Açılıma” ilişkin hükümetinin kırmızı çizgilerini dünkü “Ulusa Sesleniş” konuşmasıyla çizdi.

  “Kim bu kardeşlik projesinden bir ihanet planı çıkarmaya çalışıyorsa Türkiye’ye büyük kötülük ediyor. Türkiye’nin menfaatlerine halel getirecek en küçük bir adımı bile asla ve asla atmayız. İnsanlarımızın arasına tarih boyunca ekilememiş bu fesat tohumlarını ekenlere, 25 yıl önce, daha ilk günden, en gür sesimizle ‘dur’ demeliydik; ama diyemedik. Hiç değilse bugün, yaşadığımız onca acının, ödediğimiz onca bedelin ardından hiç değilse bugün bu gidişata artık ‘dur’ demeliyiz”
  diyen Erdoğan, şu mesajları verdi:

  Bu mesele sadece askeri tedbirlerle çözülebilecek bir mesele değildir. Bu mesele çok boyutlu bir meseledir.

  Sorumluluğunu hakkıyla taşımayan, her şeyi güvenlik güçlerine havale eden yönetim anlayışları, yaşanan siyasi ve ekonomik krizler, demokrasinin zaafa uğratılması gibi nedenlerle, bu aklıselim noktasına gelinememiştir.

  Asıl sorgulamamız gerekenler, vatandaşına en temel hakları fazla gören, bu ülkeye tarih boyunca bağlı kalmış gönülleri kıran, küstüren zihniyetlerdir.
  Herkesi çözümün bir parçası olmaya çağırıyoruz.

  Bugün gelinen nokta işte bu muhasebe noktasıdır. Bu noktada meseleyi yeniden düşünerek, milletimizin acılarına son verecek ve kardeşleri birbirine düşüren bu fitneyi bitirecek aklıselimi yine birlik ve beraberlik içinde tesis etmeyi umut ediyoruz ve diyoruz ki, hep birlikte ama hep birlikte kim olursa olsun gelin taşın altına elimizi sokalım.”

  Bu ülkenin doğusu da batısı da kuzeyi de güneyi de aynı coşkuyu kuşansın, aynı atılım heyecanını yaşasın, her insanımız ülkesine, devletine, bayrağına aynı gurur ve mutlulukla sahip çıksın istiyoruz, bunun neresi kötü? Asıl kötü olan, bu yaranın çeyrek asırdır kanamaya devam etmesidir. Bu millete asıl kötülüğü, bu acıya seyirci kalanlar, bu yarayı bir an önce iyileştirmek için gününü gecesine katmayanlar yapmıştır.

  Bu ülkenin doğusuyla batısını birbirine yaklaştırdıkça, terörün ayaklarının altındaki zeminin ortadan kalkacağını da göreceğiz. Türkiye, kelimelerden, kavramlardan, fikirlerden korkulan bir ülke olmanın utancını daha fazla taşıyamaz.

  Sigara bıraktırdı

  BAŞBAKAN Erdoğan önceki akşam Ankara Mamak’taki bazı vatandaşların evlerine ziyarette bulundu. Ev sahiplerinin sorunlarını dinleyen Erdoğan, sigarayı bırakmasını istediği Duran Memiş adlı vatandaşa sigara paketini imzalattı. Erdoğan, “İmzayı da atıyorsun ona göre. Mahkemeye gideceksin hiç şakası yok bu işin’’ diye konuştu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı