Gündem Haberleri

  Acilde sabahladılar

  Hürriyet Haber
  22.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sabun fabrikasında çalışan yaklaşık 100 işçi yemekten zehirlendi. İşçiler, mideleri yıkanarak kurtarıldı.

  Ayazağa'daki Evyap sabun, yağ ve gliserin fabrikasında gece vardiyasında çalışan işçiler, saat 03.00 sıralarında yemek molası verdi. Çorba, et sote, makarna ve kompostodan oluşan yemeği yiyen yaklaşık 100 işçi kısa süre sonra acılar içinde kıvranmaya başladı. Rahatsızla-nan işçiler servis otobüsleri ile Şişli Etfal, SSK Okmeydanı ve Taksim İlkyardım Hastaneleri'ne kaldırıldılar.

  Çoğunluğunu bayanların oluşturduğu işçilerin mideleri yıkanarak tedavi altına alındı. Yapılan muayene sonucunda işçilerin zehirlendikleri belirlenince, yemekten alınan örnekler kontrol için Hıfzısıhha Enstitüsü'ne gönderildi. İşçilerin 40'nın kaldırıldığı Şişli Etfal Hastanesi'nin yetersiz kalması üzerine, bir kısmı SSK Okmeydanı ve Taksim İlkyardım Hastanelerine sevk edildi.

  Sevk işlemleri sırasında araç bulunamayınca 2 ambulansa 25 kişi bindirildi. Üst üste yığılan işçiler bu şekilde tedavi görecekleri hastaneye götürüldüler. Hastane yetkilileri, zehirlenmenin hangi yemekten olduğunun, Hıfzıssıhha' dan gelecek rapor sonrası kesinlik kazanacağını kaydetti. Polis, olayla ilgili soruşturmaya başladı.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı