Gündem Haberleri

  Acılar artık geride kaldı

  Hürriyet Haber
  24.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Son siyasi gelişmeler nedeniyle yoğun bir hafta geçiren Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Bulgaristan'a yaptığı resmi ziyaretin ikinci gününde soluk aldı. Demirel, Büyük İskender'in babası Kral Filip'in hükümdarlığı döneminde başkent olan Filibe'de, tarihi ve turistik yerleri gezerek, dinlendi.

  Cumhurbaşkanı Demirel, Bulgaristan gezisinin ikinci gününe Bulgaristan eski Cumhurbaşkanı Jelyu Jelev ile kahvaltı ederek başladı. Kahvaltıya iki cumhurbaşkanının eşleri Nazmiye Demirel ile Maria Jeleva da katıldı. Demirel daha sonra Işıklar Holding'e ait Celhart Kağıt Torba Fabrikası'nın yeni üretim tesislerini açmak üzere Sofya'ya 150 kilometre uzaklıktaki Stanboliiski kasabasına geçti.

  Demirel, Filibe'de Bulgar vatandaşı soydaşlara da hitap etti. Demirel, Filibe Opera binasında soydaşlarla yaptığı toplantıda, Türkiye'de bazı şeylerin gürültülü olduğunu belirterek, ‘‘Hiç endişeye mahal yok. Türkiye dev gibi ve dimdik ayakta. Her yiğidin bir yoğurt yeyişi vardır. Biz de bu işi gürültülü yapıyoruz’’ dedi. Demirel, soydaşlardan Türkiye'ye güvenmelerini istedi. Her cümlesi alkışlanan Demirel, komünist rejim döneminde soydaşların çektikleri sıkıntıları hatırlatarak, ‘‘Acılar geride kalmıştır’’ dedi.

  Demirel, 1 Ocak 1989 tarihinden sonra emekli olarak Türkiye'ye dönen soydaşların Bulgaristan'a dönmelerine gerek kalmadan maaşlarını Ziraat Bankası'ndan alabileceklerini müjdeledi.  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı