Gündem Haberleri

  Acil Kurtarma göreve hazır

  Hürriyet Haber
  17.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kadıköy Belediyesi, İstanbul'da olası deprem için çalışmalarını hızlandırdı. Belediyenin kendi bünyesinde kurduğu, ve daha önce deprem bölgelerinde yaptıgı çalışmalarla takdir toplayan "Acil Kurtarma Birimi", İstanbul Sivil Savunma Müdürlüğünde, bir hafta süren kurslarla eğitildi. 20 kişiden oluşan "Kadıköy Belediyesi Acil Kurtarma Birimi", Marmara Üniversitesi işbirliği ile mahallelerde kurulan kurtarma birimlerini eğitecek.

  Belediyenin Acil Planlama Koordinasyon Müdürlüğü de, Kadıköy'ün mahalle bazında zemin araştirmasini tamamladı. Olası bir deprem halinde toplanma yerleri, her mahalleye tabelalarla asılacak. Kadıköy Belediyesi, Üst Göztepe'de kurulması tasarlanan alanın, atıksu kanalları da bitirildi.

  Olası bir depremde, su sıkıntı çekilmemesi amacı ile, ilçe bazında yapılan çalişmalar sonuçlandı. Kadıköy Belediyesi sınırları içindeki kuyular tek tek tespit edildi. Bu kuyulardan alınan su örnekleri Belediyenin laboratuvarında tahlil edilerek, kullanılabilirlik oranları tespit ediliyor. Ayrıca artezyen çalişmalari için Fen İşleri Müdürlüğü tarafından kurulan bir ekip, su aramalarına başladı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı