Gündem Haberleri

  Açık uçlu zorladı

  Esra ÜLKAR - Gülseven ÖZKAN
  11.06.2017 - 00:37 | Son Güncelleme:

  ÜNİVERSİTEYE girişin ikinci adımı Lisans Yerleştirme Sınavları’nın (LYS) ilki dün yapıldı.

  Adaylar tarih, coğrafya-2, felsefe grubu ile din kültürü ve ahlak bilgisi testlerinin yer aldığı, 135 dakika süren LYS-4’e (Sosyal Bilimler) girdiler. Adaylar bu yıl ilk kez uygulanmaya başlanan ‘açık uçlu sorular’ı da cevapladı. Üç testten de birer tane olmak üzere üç açık uçlu soru soruldu. Öğrencilerin büyük bölümü açık uçlu sorularda zorlandığını belirtirken kolay bulduğunu söyleyen de oldu.

  SURİYE VE MANGAL SORUSUNA TEPKİ
  SINAVDA ‘2023 hedefleri’, ‘Suriye’ ve ‘mangal’ soruları adayların tepkisine neden oldu. Suriyeli mültecilere iyi davranılması gerektiğini belirten soru ile ‘Engin enişte’ sorusu sosyal medyada çok konuşuldu.

  1 LİRALIK SİLGİ SEVİNCİ
  YGS’de dağıtılan silgiler iz bıraktığı gerekçesiyle adaylar tarafından çok fazla eleştirilmişti. ÖSYM bu defa farklı bir marka silgi dağıttı. Adaylar sosyal medya “1 liralık silgi ile de 2 milyon kişiyi mutlu edilebiliyormuş” yazdı.

  4x100 LYS KOŞUSU
  YÜKSEKÖĞRETİME Geçiş Sınavı’nda (YGS) yaşanan 09.45 kuralı talihsizliklerine rağmen yine geç kalanlar oldu. Son anda içeriye girenler de vardı, kapıda kalanlar da oldu. Süleyman Karatuğ, “Bir dakikayla kaçırdım” derken, Yasemin Çevik de “Bir dakika geç kaldım diye almadılar. İçeride kızlar ağlıyor” dedi.

  Etiketler: LYS 4 , gazetehaberleri , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı