GeriGündem Acıdı, evine aldı, bakın sonu ne oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  33
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Acıdı, evine aldı, bakın sonu ne oldu

Acıdı, evine aldı, bakın sonu ne oldu
refid:17750830 ilişkili resim dosyası

Beylikdüzü’nde 3 yıl önce 15 yerinden bıçaklanarak öldürülen Mehmet Neşeli’nin (37) katil şüphelisi, parkta yatarken acıyıp evine aldığı Ercan D. (35) çıktı.

250 İFADE, 27 KAN ÖRNEĞİ

Bir holdingde grafiker olarak çalışan Mehmet Neşeli’nin 7 Temmuz 2008’de evinde bıçaklanarak öldürüldü. Cinayetle ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan soruşturmada dedektifler Mehmet Neşeli’nin ailesinin, komşularının, iş arkadaşlarının ve uzaktan tanıdıklarının aralarında bulunduğu 250 kişinin ifadesine başvurdu. İfadelerinde çelişkiler bulunan 27 kişiden DNA için kan örneği alındı. Yapılan inceleme sonucu Mehmet Neşeli’nin cesedinin tırnakları arasında bulunan saç ve bazı doku örneklerinin DNA’sı, şüphelilerden Ercan D. ile uyuştu. Bunun üzerine olaydan sonra Bayburt’a giden Ercan D. gözaltına alınarak İstanbul’a getirildi.

KAVGADA KENDİNİ KAYBETMİŞ

Cinayet Büro Amirliği’nde sorgulanan Ercan D. "Susma" hakkını kullandı. Büyükçekmece Adliyesi’ne sevk edilen Ercan D., savcıya verdiği ifadede cinayet tarihinden bir hafta önce İstanbul’a çalışmak için geldiğini ve parkta yatarken yanına yaklaşan Mehmet Neşeli’nin kalacak yeri olmadığı için kendisini evine davet ettiğini söyledi. Daha sonra Mehmet Neşeli ile arkadaş olduklarını söyleyen Ercan D., olay günü aralarında yaşanan bir kavga sırasında kendisini kaybederek cinayeti işlediğini, daha sonra da olay yerinden kaçtığını anlattı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle