Gündem Haberleri

  Acı gerçek

  Ramazan YAVUZ - Muzaffer DURU DİYARBAKIR, (DHA)
  06.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kara Kuvvetleri Komutanı İlker Başbuğ Diyarbakır’da, "23 yıldır süren terör mücadelesinde, bölücü örgüte katılımların önünü kesmekte başarısız olduk" diyerek acı bir tespitte bulundu. Başbuğ, "Başarılı olsaydık, bu mücadelenin bugünlere gelmemesi gerekirdi" dedi.

  KARA Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, 23 yıldır süren terörle mücadelede, bölücü örgüte katılımların önüne geçilmesinde başarısız olunduğunu belirterek, "Başarılı olsaydık, bu mücadele sürecinin bugünlere gelmemesi lazımdı" dedi. Doğu ve Güneydoğu’daki birlikleri denetleyen Orgeneral Başbuğ, Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu’yu da makamında ziyaret etti. Başbuğ şu açıklamalarda bulundu:

  BASKIMIZ KIŞIN DA SÜRECEK Birliklerimiz, son bir yılda terör örgütü üzerinde büyük bir baskı kurdu. Önümüzdeki sonbahar ve kış döneminde de bu baskı aynen devam edecektir. Teröristlere ve onların destekleyicilerine bir kez daha sesleniyoruz. Terörle bir yere ulaşmak mümkün değil. Yapılacak en iyi şey, teslim olup adaletin karşısına çıkmak.

  Terörle mücadelede süreci 1984’te başladı. Bu sürecin kısaltılmasını isteyen herkes terör örgütüne katılımları engellenmeye çalışsın. Evlatlarını terör örgütlerine kaptıran anne ve babaların da yapabilecekleri şeyler vardır. Örgüte katılım kontrol altına alınırsa ülke terör belasından beklenenden daha kısa sürede kurtulacaktır. Güvenlik güçlerinin en büyük görevi elbette teröristi etkisiz hale getirmektir. 1984’ten 2007’ye, 23 yılda Türkiye Cumhuriyeti Devleti bu terör örgütüne katılımlar noktasında başarılı mıdır? Hayır. Başarılı olsaydık bu mücadelenin bugünlere gelmemesi lazımdı.

  TERÖRİSTİ AYIRT ETMEK ZOR Masum vatandaşlarımız ile töröristi ayırt etmek zorundayız. Bazen bunun için şehit de verebiliriz ama başka çıkar yolumuz yok. Terör örgütünün silahlı kadrosu durduğu sürece mücadele sürecektir. Bölge halkı bu mücadelede bizim her zaman en büyük destekçimiz oldu. Herkese potansiyel terörist gözüyle bakamayız. Halkımız terörden artık bıktı. Niye? En büyük zararı onlar gördü. Malını kaybetti, canını kaybetti.

  BİR VAHŞETTİR Beytüşşebap’ta yaşanan katliam, vahşettir. Oradaki insanımızın duyduğu acıyı aynen paylaşıyoruz, o olay bizim de yüreklerimizi dağlamıştır. Türk ordusunu dünyanın başka hiç bir ordusuyla karıştırmasınlar büyük yanlış yaparlar.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı