Gündem Haberleri

  Acı dinmiyor

  Mikail PELİT / DHA - Mustafa ÖNDOĞAN / DHA
  20.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bingöl’de teröristlerin roketatarlı saldırısında şehit olan 10 askerden 8’inin cenazeleri, kimlik tespiti için Ankara’ya gönderildi.

  Otobüsün alev almasıyla yanan 6 askerin cenazesi, DNA testiyle kimliklerinin belirlenmesi için Keçiören’deki Ankara Adli Tıp Kurumu’na sevk edilirken, diğer 2 cenaze GATA’ya gönderildi. Şehit aileleri de en acı tespit için Adli Tıp’a koştu.
  - Terhisine 5 ay kalan şehit Jandarma Er Şahin Oğuz Kayabaş’ın (21) İzmir Ballıkuyu’daki baba evinde acı vardı. Kayabaş’ın, 3 ay önce Çukurca’da teröristlerle girdiği çatışmada gözünden yaralandığı, GATA’daki tedavisinin ardından tekrar Hakkâri’deki birliğine döndüğü belirtildi.
  - Er Anıl Eruluç’un (22) Manisa, Salihli’de yaşayan ailesi acı haberle üzüntüye boğuldu. Şehidin terhisine 60 gün kaldığı belirtildi. Mahalle halkı evlerinin balkonlarını Türk bayraklarıyla donatarak teröre tepkilerini gösterdi.
  - Aslen Samsunlu olan şehit Er Savaş Topal’ın (21) İstanbul Esenyurt’taki baba evinin sokağına da büyük bir Türk Bayrağı asıldı. Askere gitmeden önce Samsun’daki amcası İzzet Topal’ı ziyaret eden şehidin eve Türk bayrağı astığı ve “Ben gelmeden bu bayrak buradan inmesin” dediği belirtildi.
  - Şehit Er Ahmet Aytekin’in (23) Erzincan’ın Tercan ilçesine bağlı Kargın beldesindeki babası Ali Aytekin’i olaydan birkaç saat önce telefonla aradığı anlaşıldı. Aytekin, “Yola çıktık, gidiyoruz” demiş.
  - Şehit piyade Er İdris Karakaşoğlu’nun (21) Bayburt’un Akşar beldesindeki evinde yas var. Elanur adında 6 aylık kızı olan şehidin evinin bulunduğu sokağa, komşuları tarafından büyük bir Türk bayrağı asıldı.
  - Sıhhıye Er Yusuf Vural’ın (21) İzmir’de yaşayan ailesi gözyaşlarına boğulurken, anneanne Sevgi Çelik, “Torunumu koyun sürer gibi yola çıkarmışlar. Daha 3 gün önce polisleri şehit ettiler. Askerler böyle gönderilir mi?” diye tepki gösterdi.
  - Şehit düşen Er Kayhan Kahraman’ın Van’ın Yenimahalle semtindeki babaevine ateş düştü. Şehit Kahraman, deprem nedeniyle 45 gün izin kullanmış, iznini İnsani Yardım Vakfı’nda gönüllü olarak depremzedelere çadır, battaniye ve yemek dağıtarak geçirmişti.
  - Şehit Hüseyin Aydoğdu’nun Samsun’daki evinde de yas var.

  Şehit babaları kenetlendi

  BİNGÖL’deki saldırıda şehit düşen 10 askerden Piyade Onbaşı Eren Kupal’ın (22) cenazesi, memleketi Adıyaman’ın Besni ilçesine bağlı Konuklu köyünde Kürtçe ağıtlarla toprağa verildi. 7 aylık asker olan onbaşının cenazesini gören anne Hacer Kupal gözyaşlarına boğuldu. Yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı törende, 2 Eylül’de Beytüşşebap’taki çatışmada şehit düşen Jandarma Er Serdar Küpeli’nin babası Mehmet Küpeli de hazır bulundu. Küpeli, tören boyunca şehit babası Hacıali Kupal’ın elini bırakmadı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı