Gündem Haberleri

  ACEMİ ÇETE

  Hürriyet Haber
  22.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İlk işlerinde yakayı ele verdiler

  Otomobille kaçırdıkları bir işadamına 2 gün işkence yaparak 100 milyar haraç isteyen 5 kafadarı polis suçüstü yakaladı.

  ANTALYA'nın Tekirova Beldesi'nde işhanı sahibi Güner Yanık, yanında çalışan Ali Doğancı ve arkadaşı Ali İlgenç tarafından kaçırıldı. 2 gün boyunca işkence yapılan Yanık'tan 100 milyar lira haraç istendi.

  BANKADAN ÇEKTİ

  40 milyar lirada anlaşan acemi çete üyeleri, parayı getirmesi için Yanık'ı serbest bıraktı. Yanık, Cumhuriyet Savcılığı'na başvurdu. Organize Suçlar ekiplerinin izlediği Yanık, parayı bankadan çekerek Ali Doğancı ile buluştu.

  SUÇÜSTÜ YAKALANDI

  Doğancı parayı Güner Yanık'tan alırken, düzenlenen operasyonla suçüstü yakalanarak gözaltına alındı. Doğancı'nın, Yanık'ı kaçırmak için kendisine yardım ettiğini söylediği arkadaşı Ali İlgenç de kent merkezinde yakalandı.

  Haraç istedikleri işadamını kaçıran kafadarlar yakalandı

  ANTALYA'nın Tekirova Beldesi'nde işhanı sahibi Güner Yanık, yanında çalışan Ali Doğancı ve arkadaşı Ali İlgenç tarafından kaçırıldı. Tekirova'dan Antalya'ya gitmek için yola çıkan patron Yanık'ın arabasına işçisi Doğancı da bindi. Şehir merkezine gitmek istediğini belirten Doğancı, Kemer yolunda inmek istediğini söyledi.

  Aracın yol kenarında durmasıyla, pusuda bekleyen Doğancı'nın arkadaşları Ali İlgenç, Fehmi Bayrak ve Hasan Urlu otomobile bindi ve işadamının boğazına ipi geçirdi. Doğancı ve arkadaşları, patron Yanık'ı Kütükçü Mahallesi'ndeki evlerine getirdi. 2 gün boyunca işkence yaptıkları ve eşyalarını gasp ettikleri Yanık'tan 100 milyar lira da haraç istediler.

  40 milyar lirada anlaşan acemi çete üyeleri, parayı bankadan çekmesi için Yanık'ı serbest bıraktı. Sanıkların elinden kurtulan Güner Yanık, Cumhuriyet Savcılığı'na başvurarak durumu anlattı. Bunun üzerine harekete geçen Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekiplerinin takibe aldığı Yanık, parayı bankadan çektikten sonra Ali Doğancı ile buluştu.

  Ali Doğancı parayı Güner Yanık'tan alırken, düzenlenen operasyonla suçüstü yakalanarak gözaltına alındı. Ali Doğancı'nın, Güner Yanık'ı kaçırmak için kendisine yardım ettiğini söylediği arkadaşı Ali İlgenç de kent merkezinde yakalandı. Kaçırma olayına karışan Fehmi Bayrak ve Hasan Urlu adlı kişilerin de halen firarda olduğu ve arandığı bildirildi.

  Polis yetkilileri, Ali Doğancı ve adamlarının yeni bir çete kurma girişiminde olduklarını belirledi. Bu arada, kaçırıldığı ve evde tutulduğu süre içerisinde dövülen Güner Yanık'a, Adli Tıp Kurumu'ndan 10 günlük işgöremez raporu verildi. Ali Doğancı, polise verdiği ifadede, Yanık'tan alacağını alamadığını, bu yüzden kendisini kaçırdığını söyledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı