GeriGündem Acaba ölmedi mi diye mezardan çıkardılar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Acaba ölmedi mi diye mezardan çıkardılar

Acaba ölmedi mi diye mezardan çıkardılar
refid:15142815 ilişkili resim dosyası

Şanlıurfa’da, kalp krizinden yaşamını yitiren ve dün toprağa verilen 37 yaşındaki İbrahim Halil Acaba Onikiler Mahallesi’nde bulunan mezarlıkta toprağa verildi.

Ölen manifaturacının annesi Zeynep ve kız kardeşi Yıldız Acaba, dün sabah dua etmek için mezarlığa gitti. Burada dua etmeye başlayan anne-kız, İbrahim Halil Acaba’nın mezarından sesler geldiğini öne sürdü. Zeynep ve Yıldız Acaba’nın bu iddiası üzerine yakınları mezarlığa koştu. Mezar açıldı ve İbrahim Halil Acaba’nın cesedini çıkardı. Ardından da “Mezarda oturur halde bulduk” dedikleri Acaba’nın dirildiğini öne süren yakınları, Ortadoğu Sağlık Merkezi’ne götürdü.

Acaba’nın cesedini kontrol eden hastane doktorlarından Cem Su, yaşam belirtisi olmadığını, cesedin mezarda canlandığına ilişkin bulguya rastlanmadığını açıkladı. Bunun üzerine Acaba’nın cesedi, savcının talimatıyla otopsi için Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna gönderildi. Mezarlıkta görev yapan belediye temizlik işçisi Mehmet Coşkun, “Mezarlıkta temizlik yaparken, dün gömülen kişinin dirildiği söylendi. Yakınlarıyla mezarı açtık, ben girip dışarı çıkardım. Oturur vaziyette duruyordu, kefeni açtığımızda ağlamış gibi gözyaşları vardı ve burnu kanamıştı. Sonra hastaneye götürdüler ve öldüğünü duydum” diye konuştu. Acaba’nın cenazesi otopsinin ardından ikindi namazında toprağa verildi.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle