GeriGündem Aç Ruslar, bekçi köpeğini yediler
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Aç Ruslar, bekçi köpeğini yediler

Ekonomik kriz yüzünden aylardır açlık yaşanan Rusya'da iki üniversite öğrencisi, kaldıkları öğrenci yurdunun bekçisinin bokser cinsi köpeğini pişirip yedi.

RUS gazetelerinin dün birinci sayfadan verdikleri habere göre, olay Rusya'nın kuzeyindeki Novgorod kentinde yaşandı. Günlerce aç kalan yoksul iki üniversite öğrencisi, sonunda bekçinin köpeğini gözlerine kestirdi. Günün ıssız bir saatinde bokser cinsi köpeği kaçıran öğrenciler hayvanı pişirip yediler. Polisin yakaladığı gençler, sorgulandıktan sonra serbest bırakıldılar.

Polis: Ne yapabiliriz ki

Köpeğin sahibini üzüntüden yataklara düşüren olay hakkında konuşan Novgorod karakol şefi Yevgeni Khvatov, ‘‘Çocukların kesinlikle aç oldukları için köpeği yediklerini anladık. Köpeği yediler diye onlara ne yapabiliriz? Kanunda, komşunun evcil hayvanını yeme diye bir suç da yok. Bu nedenle onları affettik, bıraktık’’ dedi.

Kedi yeme normal oldu

Aynı yetkili, öğrenci yurtlarında kedi yeme olaylarının son günlerde çok yaygın olduğunu belirterek ‘‘Aç öğrenciler ellerinin altında ne bulurlarsa götürüyorlar. Kedileri duyduk ancak köpeğe ilk defa rastlıyoruz’’ diye ekledi. Novgorod'da öğrencilerin kedilere dadanmaları yüzünden birçok kedi sahibinin hayvanlarını sokağa bırakmadıkları belirtiliyor.

Ulusal bir trajedi

Olayı ‘‘ulusal bir trajedi’’ olarak yorumlayan Moscow Times Gazetesi, ne devletin ne de toplumun ülkedeki durumun ciddiyetinin farkında olmadığını yazdı. Gazete, rublenin tepetalak olması ve fiyatların yükselmesi nedeniyle işsizler bir yana, maaşlarını alamayan milyonlarca çalışanın aç kaldığını hatırlattı.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle