Gündem Haberleri

  Abuzer Kadayıf Tatlıses değil

  Hürriyet Haber
  22.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başrollerini Metin Akpınar, Talat Bulut ve Sibel Turnagöl'ün paylaştığı ‘‘Abuzer Kadayıf’’ adlı filmin galası önceki akşam Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda yapıldı. Yönetmenliğini Tunç Başaran'ın yaptığı filmin senaryosunu Kandemir Konduk yazdı. Önceki akşam yapılan galaya oyuncuların yanı sıra Hülya Avşar ve eşi Kaya Çilingiroğlu, Perran Kutman ve Koral Sarıtaş gibi ünlü isimler de katıldı. Filmde merak edilen en önemli konu, Abuzer Kadayıf'ın İbrahim Tatlıses olup olmadığıydı. Kokteyl sonrası herkesin merakla beklediği sorulara Metin Akpınar yanıtladı verdi. İşte Akpınar'ın merak edilenlere verdiği cevaplar:

  Herkes Abuzer Kadayıf'ı İbrahim Tatlıses'e benzetiyor. Peki hoca Ersin Balkan karakterinin Işın Çelebi'ye ne kadar benzediğini gördünüz mü?

  Siz belli bir Ahmet'i, Ali'yi, Veli'yi değil, onların hepsinden özümlenmiş bilgiyi dağarcığınızda topluyorsunuz, kendi potanızda eritip izleyiciye veriyorsunuz. Böyle olunca örtüşmeler, hatta bire bir çakışmalar da olabilir. Ama asla bire bir şu ya da bu kişi değildir.

  Bu film gerçekleri dile getiriyor. Burada gördüğünüz, izlediğiniz her şey hayatta var. Yok diyen var mı? Bunların hepsi var ve gerçek.

  Benim burada İbrahim kardeşim adına konuşma hakkım yok. Nasıl konuşurum? Sesimin güzel olması anlamında teklifler oldu. Ama hep düşünce aşamasında kaldı.

  Filmde olduğu iddia edilen sahneleri, yansıtacağı mesajı engellediğine inansaydık yapmazdık. Çünkü bunu biz yaptık. Bize silah zoruyla yaptırmadılar. Onların hepsinin yeri var. O sahnelerin müstehcen olmadığını vurgulamak istiyorum. Bu sahneler estetik olsun diye de yapılmadı. O sahneler özellikle çirkin olsun diye yapıldı.

  Filmin finalinde bana göre Abuzer Kadayıf ölmeliydi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı