Gündem Haberleri

  Abla, benden bir şey olur mu

  Sema DENKER
  31.07.2001 - 01:52 | Son Güncelleme:

  Muazzez Abacı, Ankara Radyosu'nda çalıştığı dönemlerde tanıştığı Emel Sayın'a, ‘‘Abla benden bir şey olur mu?’’ diye sorduğunu hatırlattı. Sayın ise ‘‘Muazzez, Ankara Radyosu'na geldiğinde solist olarak sahneye çıkıyordum. Bir gün bana sesini dinlettiler. Şarkı söylemesini duyunca, 'Eyvah yandık' dedim. Çünkü çok kıskanmıştım’’ dedi.

  Muazzez Abacı, 1974'te İstanbul'a geldiğini ve o yıllarda Emel Sayın'ın meşhur bir assolist olduğunu belirterek şunları söyledi:

  ‘‘Emel, 1969'da sahneye çıktığı için benden daha kıdemliydi. Hep onu takip ederdim. Çok güzeldi. Emel İstanbul'a geldi çok meşhur oldu. Sonra bir gün Ankara Radyosu'nda karşılaştık ve ona, 'Emel Abla ben de senin gibi olabilecek miyim?' dedim. 'Abla' dedim çünkü o yıllarda arada birkaç yaş olsa bile birbirimize karşı asla saygıda kusur etmedik. O da bana bunları düşünme. Başarılı olacaksın dedi...’’

  Emel Sayın ile Muazzez Abacı, Açıkhava Tiyatrosu'nda sanat müziği severlere unutulmaz bir müzik ziyafeti sunacaklar. Aylardır bu proje üzerine çalışan ünlü ikili, ‘‘Halkın sevgisi, bizim için kutsaldır. Bu teklif geldiğinde tek düşündüğümüz, halk oldu. Onların mutlu olacağını düşününce heyecanımız daha arttı’ diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı