Gündem Haberleri

  Abhazya seçiminde sandık tartışması

  Oğuz DEMİR/ANKARA
  24.08.2014 - 13:49 | Son Güncelleme:

  Abhazya Cumhuriyeti Devlet Başkanlığı seçimleri için İstanbul’da da seçim sandığı açıldı.

  Kadıköy’deki Abhazya Cumhuriyeti Türkiye Temsilciliği’nde sabah saat 08.00’de başlayan oy verme işlemine polis müdahale etti.

  Yaklaşık 110 Abhazya vatandaşının oy kullanmasından sonra öğlene doğru İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri seçim merkezine gelerek, seçimlerin yapılamayacağını ve mahkeme kararı ile sandıklara el konulacağını belirtti.

  Abhazya seçiminde sandık tartışması

  Seçim merkezinde bulunan CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, müdahalenin yasal olmadığını ifade ederek, sandığı kucağına alarak polislerden korudu.

  Abhazya seçiminde sandık tartışması

  Polis ile Özkoç arasında sandık mücadelesi sürerken seçimde oy kullanmak için gelen 600’den fazla Abhazya vatandaşı ve onlara destek vermek üzere gelen bine yakın vatandaş da halen seçim merkezinin önünde bekledi.

  Yeniden sandık kuruldu

  Abhazların alkışlarla protesto eylemi başlatması üzerine olay yerine çok sayıda çevik kuvvet ekibi geldi. Oy kullanılan sandık daha sonra, polis ekiplerince alınarak İskele Polis Merkezi'ne götürüldü.

  Öte yandan, polis ekiplerinin federasyon binasından ayrılmasının ardından tekrar sandık kuran Abhazlar, yeniden oy kullanma işlemine başladı. İlk oyu da CHP Sakarya Milletvekili Özkoç kullandı.


  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı