Gündem Haberleri

  ABD'ye mesaj: Seçimde iktidarız

  Okan KONURALP
  13.01.2015 - 02:02 | Son Güncelleme:

  ABD Büyükelçisi John R. Bass, göreve başlaması nedeniyle dün CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na tanışma ziyareti gerçekleştirdi.

  Bass’ın ziyareti sırasında, Kılıçdaroğlu’na Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik eşlik etti. Edinilen bilgilere göre Bass, Kılıçdaroğlu’na “Biz ABD olarak ülkelerin içişlerine karışmayız. Büyükelçi olarak da bizim görevimiz görev aldığımız ülkelerdeki gelişmeleri Washington’a, oradaki gelişmeleri de bulunduğumuz ülkenin yetkililerine aktarmaktır” dedi.

  Kılıçdaroğlu’nun da Bass’a 2015 seçim hazırlıklarıyla ilgili bilgi verdiği ve “Bu seçimlerin tarihsel bir önemi olduğunun farkındayız. CHP kazanırsa Türkiye demokrasi ve özgürlükler konusunda yüzünü yeniden modern dünyaya çevirecektir. Aksi taktirde geriye doğru gidişat hızlanır. CHP olarak bu sorumlulukla seçimlere hazırlanıyoruz. Genel seçimlerden iktidar olarak çıkacağız, iddialıyız” dediği öğrenildi.

  HDP DE BİLİYOR Kİ BİZ ÇÖZERİZ

  Çözüm süreciyle ilgili de Kılıçdaroğlu’nun, “HDP de çok iyi biliyor ki bu sorun ancak CHP iktidarıyla çözülür. Çünkü biz meseleye demokratikleşme perspektifiyle bakıyoruz. Dolayısıyla Kürt vatandaşlarımızın haklarını, ülkenin bir bölgesini PKK’ya teslim etmek ya da Öcalan’ı serbest bırakmak hedefine de mahkûm etmeyiz” değerlendirmesi yaptığı, “Hükümet ve Öcalan arasındaki mutabakatın açıklanması konusunda HDP’nin teşvik edilmesi gerektiğini düşünüyoruz” dediği belirtildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı