Gündem Haberleri

  ABD'ye gidecekler için güvenlik önlemleri

  İSTANBUL(ANKA)
  11.08.2006 - 13:46 | Son Güncelleme:

  Amerika’ya seyahat edecek yolcular için yeni güvenlik önlemleri uygulanacak.

  Dünyadaki terör alarmı nedeniyle Amerika Ulaşım Güvenliği Dairesi’nden (TSA) yapılan bir duyuru ile ABD’ne yapılacak uçuşlarda yeni güvenlik önlemleri uygulanacağı bildirildi. Duyuruya göre, yolcular yanlarına (el bagajlarında) sıvı ürün olarak sadece; yanlarında seyahat eden çocuklara ait bebek maması, süt veya meyve suyu gibi ürünleri; Kendi isimleri yazılı bir reçetede belirtilen ilaçları; ensülin, astım gibi hayati önem taşıyan reçetesiz ilaçları alabilecekler.

  Bu ürünlerin dışında yolcuların el bağajlarında, herhangi bir sıvı veya jel ürünü (şampuan, güneş losyonu, hertürlü krem, diş macunu, saç jöleleri dahil) bulundurmaları yasaklandı. Bu tip ürünler ancak uçağın bagaj bölümüne verilen bavullarda/çantalarda taşınmasına izin verilecek.

  THY’YLE UÇACAKLARA DA UYGULANACAK

  THY’den yapılan açıklamada, yayımlanan güvenlik uygulamalarının tüm yolcuları kapsadığı belirtilerek, “THY ile ABD’ne seyahat edecek yolcularımızın yukarıda belirtilen konuda dikkatli olmaları, havalimanındaki işlemlerini zaman kaybetmeden gerçekleştirmelerini ve güvenli uçmalarına sağlayacaktır” denildi.

  THY, son güvenlik noktasından sonra satın alınan tüm sıvı ürünlerin de bu alanlarda tüketilebileceği ve hiçbir şekilde uçağa götürülmesine izin verilmeyeceği bildirildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı