Gündem Haberleri

  Abdullah Gül'ün yakın koruması şehit oldu

  Rıza ÖZEL / ANKARA
  09.09.2015 - 01:34 | Son Güncelleme:

  Iğdır'da PKK’lı teröristlerin bombalı saldırısında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yakın korumalarından Fehmi Şahin de şehit oldu. Şehit polisin annesine acı haberi, uzman çavuş olan kardeşi verdi.

  İKİ GÜN ÖNCE GÖRÜŞTÜK

  Gül’ün halen başdanışmanı olarak görev yapan Osman Cangal, Hürriyet’e, birlikte çalıştığı arkadaşının ölümünden duyduğu üzüntüyü iletti. Cangal, “10 yılı aşkın süre kendisiyle birlikte çalıştık. En mahrem alanlarda, en mahrem görevlerde sırrımızı paylaştık. Canımız, ciğerimizdi. Ekibimizdeki en değerli arkadaşlardan biriydi. 2 yıl önce şark görevi çıkmıştı. Kendisiyle sık sık görüşüyorduk. Son olarak 2 gün önce telefonda konuştuk. Bütün şehitlerimize rağmen ve aileleri ile milletimize başsağlığı diliyorum” dedi.
  Abdullah Gülün yakın koruması şehit oldu

  ECEVİT VE DERVİŞ İLE DE ÇALIŞTI

  Nahcivan’a açılan Dilucu Sınır Kapısı’nda görev yapan polisleri götüren servis minibüsüne yapılan saldırıda şehit olan 12 polisten biri olan Şahin, merhum Başbakan Bülent Ecevit’in koruma ekibinde yer almış, Ekonomi Bakanı Kemal Derviş’in de yakın koruması olarak görev yapmıştı.

  Abdullah Gülün yakın koruması şehit oldu

  Başbakanlığı döneminde Abdullah Gül’ün koruma ekibine katılan Şahin, Gül’ün Dışişleri Bakanlığı sırasında ve görev süresi dolana kadar Cumhurbaşkanlığı’nda çalışmıştı. 12 yaşında bir çocuk babası Şahin, koruma tecrübesi ile Gül’ün ismen tanıdığı koruyan yakın ekipteki çekirdek isimlerden biriydi. Şehit Fehmi Şahin, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün görev süresinin dolmasının ardından yakın koruma ekibindeki 7 polis memuru ile birlikte şark görevine gönderilmişti. Şahin, Iğdır’a tayin olmuştu.

  Abdullah Gülün yakın koruması şehit oldu Abdullah Gül tweet attı: 'Fehmi’yi ve silah arkadaşlarını teröre kurban vermiş olmamızdan dolayı büyük bir üzüntü içerisindeyim'

  Abdullah Gülün yakın koruması şehit oldu Iğdır'da polis aracına 1 tonluk bombayla saldırı: 14 polis şehit

  Abdullah Gülün yakın koruması şehit oldu

  ACI HABERİ UZMAN ÇAVUŞ OLAN KARDEŞİ VERDİ

  Şehit polis Fehmi Şahin’in, Aydın'ın Nazilli ilçesindeki baba ocağına ateş düştü. Annesi Nezahat Şahin, haberi uzman çavuş olan oğlu Erhan Şahin’den aldı. Şehidin evi ve bütün bina Türk bayraklarıyla donatıldı.

  Abdullah Gülün yakın koruması şehit oldu

  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı