Gündem Haberleri

  Abdullah Gül: Mazot yardımını biz başlattık

  A.A
  18.07.2007 - 16:44 | Son Güncelleme:

  Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, “4.5 yıl önce herkes cebinde milyon, milyar taşıyordu. Ama paranın değeri yoktu. Şimdi sanki millet saf, kandıracaklar. Mazotu neredeyse bedavaya vereceğiz diyorlar. Halbuki mazot yardımını biz başlattık” dedi.

  Bakan Gül, partisince düzenlenen ilçe gezileri kapsamında Kayseri'nin Özvatan ilçesinde vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, yapılan hizmetlerin herkes tarafından görülüp takdir edildiğini söyledi.

  Ne hizmet yapılıyorsa vatandaşın görüp takip ettiğini belirten Gül, şöyle konuştu:

  “Kim daha iyi hizmet ediyorsa onu seçeceksiniz. 4.5 yıl önce faizler enflasyon hayat pahalılığı bugünden daha mı iyiydi? Faizler yüzde 65'lerden yüzde 7'lere düştü. Faiz bir sömürü aracı ama hayat pahalılığı olduğu için o dönemlerde faizler yükseliyordu. 50-100 yıl öncesinden bahsetmiyorum. 4.5 yıl önce herkes cebinde milyon, milyar taşıyordu. Ama paranın değeri yoktu. Şimdi sanki millet saf, kandıracaklar. Mazotu neredeyse bedavaya vereceğiz diyorlar. Halbuki mazot yardımını biz başlattık.”

  “Ülkenin kendi parası yerlerde sürünüyordu, insanlar birbirine Türk lirası ile borç bile vermiyordu, şimdi paramızın değeri yükseldi. Asıl milliyetçilik budur” diyen Gül'ün konuşmasını bir grup genç, provoke etmek istedi.
  Konuşmasına devam eden Gül, gençlere müdahale etmek isteyen güvenlik görevlilerine, “Hepimiz kardeşiz. Onlar da bu toprağın insanı. Bırakın istediklerini söylesinler” dedi. Grup, daha sonra alandan ayrıldı.

  Sarıoğlan ilçesinde sevgi gösterileri ile karşılanan Bakan Gül, Kayseri Caddesi'nde halka hitaben yaptığı konuşmada, yaptıkları hizmetleri anlattı.

  Yaptıkları hizmetlerin ortada olduğunu ifade eden Gül, “Bunlar daha önce niye yapılmıyordu? Çünkü para yoktu, para hortumculara gidiyordu. Biz paramızı millete hizmet için kullandık. Sizde tercihinizi ona göre yapacaksınız” diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı