Gündem Haberleri

  Abdullah Çatlı mezarı başında anıldı

  Ahmet KORKMAZER/NEVŞEHİR, (DHA)
  06.11.2009 - 17:38 | Son Güncelleme:

  BALIKESİR’in Susurluk İlçesi yakınlarındaki 3 Kasım 1996'da meydana gelen kazada hayatını kaybeden Abdullah Çatlı, ölümünün 13’üncü yıldönümünde bir hafta içerisinde mezarı başında ikinci kez anıldı.

  Abdullah Çatlı için memleketi Nevşehir’de bir anma programı düzenlendi. Kurşunlu Camii’nde ikindi namazı sonrasında mevlit okunmasıyla başlayan anma etkinliğine, Çatlı ailesinin yanı sıra çok sayıda ülkücü genç ve vatandaş katıldı. Mevlide katılanlar daha sonra Çatlı’nın Kaldırım Mezarlığı’nda bulunan kabri başında bir araya geldi. Buradaki programa da Abdullah Çatlı’nın annesi Remziye Çatlı, kızı Gökçen Çatlı ve aile yakınları katıldı.

  Çatlı’nın mezarı tören öncesinde büyük bir Türk bayrağıyla örtüldü. Daha sonra Mahmut Kemikkıran tarafından okunan Kuran-ı Kerim’in ardından dua edildi. Dua sırasında hoca Kemikkıran, Abdullah Çatlı’yı, “Nevşehir’in yetiştirdiği güzide insanlardan, yiğitler yiğidi, kahraman insan” diyerek anlattı. Yapılan duanın ardından Abdullah Çatlı’nın kızı Gökçen Çatlı, gazetecilere açıklama yaptı. Babasının çok yakın dava arkadaşı olan BBP’nin merhum lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nu kaybetmelerinden dolayı bu yıl babasının ölüm yıldönümünde çok daha buruk olduklarını söyleyen Gökçen Çatlı, “Geçtiğimiz günlerde 12 Eylül yıldönümünde Muhsin Yazıcıoğlu’nu ve babamı andık. Her ikisini de her fırsatta dualarla anıp, o kişilerin mertebesi devlette veya her neredeyse kulaklarına kar suyu kaçırmak istiyoruz ve bunda da inatçıyız. Gerek Muhsin Yazıcıoğlu’nun şaibeli bir şekilde aramızdan kayboluşu ve gerekse de babamın ölümünden dolayı. Biliyoruz ki biz bu şekilde azimle ayakta kalarak bir şeyi başarıyoruz ve başaracağız da. Biz babam gibi diğer şehitlerinde arkasında değil yanındayız. Davamızda da kararlıyız, bu davayı 13 yıl değil, 130 yıl değil, bin 300 yıl. Ne kadar sürecekse de büyük inatla götüreceğiz” dedi.

  Abdullah Çatlı,3 Kasım 2009 tarihinde kardeşi Zeki Çatlı’nın yanı sıra BBP’lilerin ve Çatlı ailesinin yakınlarının katıldığı bir törenle mezarı başında anılmıştı.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı