Gündem Haberleri

  ABD'nin Fed'e ihtiyacı var

  A.A
  06.02.2011 - 09:17 | Son Güncelleme:

  ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Ben Bernanke, ABD ekonomisinde görülen son toparlanma işaretlerine rağmen, ekonominin hala Fed'in yardımına ihtiyacı olduğunu söyledi.

  Küresel ekonominin nabzı EKONET'te atıyor            

  Bernanke, Ulusal Basın Kulübü'nde yaptığı açıklamada, bu yıl ekonomik büyümenin muhtemelen artacağını, işsizlik oranının ise inatçı bir biçimde yukarıda kalmasının beklendiğini belirtti. 

  Fed Başkanı Bernanke, ABD ekonomisiyle ilgili daha olumlu bir tablo çizerek, hanehalkı harcamalarındaki artışın, toparlanan güvenin ve bankaların kredi vermesindeki artışın, 2011 yılında 2010 yılına göre daha güçlü ekonomik büyüme görülebileceğinin işaretleri olabileceğini ifade etti. 

  Ilımlı büyüme ve ihtiyatlı işe alma döneminin, birkaç yılın güç olacağını hissettirdiğini belirten Bernanke, "Sürdürülebilir, güçlü istihdam yaratılma  dönemini görene kadar toparlanmanın gerçekten kurulabildiğini düşünemeyiz" dedi. Bernanke, emtia fiyatlarındaki yükselişe karşın enflasyonun düşük kalmayı  sürdüreceğini ancak işsizliğin enflasyondan çok daha büyük bir sorun olduğunu kaydetti.

  EkoNet'i Facebook'ta takip etmek için:                

  http://www.facebook.com/#!/HurriyetEkonet                                                                

                                  

  EkoNet'i Twitter'da takip etmek için:                  

  http://twitter.com/HurriyetEkonet   

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı