GeriGündem ABD'li kimsesiz çocuklar Bruce Willis'e emanet
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ABD'li kimsesiz çocuklar Bruce Willis'e emanet

Hollywood'un sert karakteri, çapkın aktör Bruce Willis ABD'nin kimsesiz çocuklarına sahip çıkma sözü verdi. Başkan George W.Bush, Willis'i önceki gün düzenlenen törende, kimsesiz çocuklardan sorumlu Beyaz Saray Sözcüsü ilan etti.

ABD Başkanı, Beyaz Saray'daki törende, ‘‘Bruce'u sert adamı canlandırdığı filmlerden tanırsınız. Aslında O çocuklara karşı çok hassas, iyi kalpli bir insandır’’ dedi. Hayli duygulandığı gözlenen Bruce Willis'e ayrıldığı eşi, ünlü aktris Demi Moore ve çocukları Rumer, Scout ve Tallulah Belle eşlik ediyordu. Sinemaya ve şöhrete sırt çevirip hayatını çocuklarına adayan, yemek pişirmekten, çocuklarını kamyonetiyle okula götürmekten zevk alan Moore çok huzurlu görünüyordu.

Her zaman rahat kıyafetleriyle kamera karşısına çıkan, ‘‘Mavi Ay’’la ünlenen, ‘‘Zor Ölüm’’, ‘‘12 Maymun’’, ‘‘Beşinci Element’’ filmlerinden tanıdığımız Hollywood'un süperstarı, bu kez siyah takım elbisesi ve usturayla kazınmış saçlarıyla şaşırtıyordu ve neredeyse, ‘‘Hangisi daha karizmatik? Hangisi Başkan?’’ dedirtiyordu.

Gazetecilerin, ‘‘Kimsesiz çocuklar için projeleriniz, öncelikleriniz nelerdir?’’ sorusuna karşılık Willis, öncelikle halkın ilgisini konunun üzerine çekmeyi hedeflediklerini söyledi. Ünlü aktör, bu çerçevede first lady Laura Bush ile televizyona çıkacaklarını, ABD'lilerden daha çok sayıda çocuğu evlat edinmelerini isteyeceklerini açıkladı. Willis, ülkesinin önemli sorunlarından birinin kimsesiz çocuklar olduğunu ve kaderlerine terk edilemeyeceğini vurguladı.

YENİ FEDERAL SİTE

Başkan Bush, konuyla ilgili yeni bir federal sitenin hazırlandığını da müjdeledi. ‘‘www.adoptUSkids.org’’ sitesinde ABD'de evlat edinebilecek çocukların özellikleri yer alacak.

Beyaz Saray'ın verdiği bilgiye göre, ABD'de halen 130 bin çocuk evlat edinilmeyi bekliyor. Bunlar arasında etnik geçmişi, zeká durumu ve sakatlıkları nedeniyle çok özel vakalar da bulunuyor.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle