GeriGündem ABD'li diplomat: PKK cinayet şebekesidir
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ABD'li diplomat: PKK cinayet şebekesidir

ABD’nin Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Nancy McEldowney, kendileri için Usame bin Ladin ile Abdullah Öcalan arasında bir fark olmadığını belirterek, ‘PKK bir cinayet şebekesidir. Onları birlikte yakalayıp yok edeceğiz’ dedi.

11 Eylül saldırılarının 4. yıldönümü dolayısıyla Keçiören’deki şehitler anıtına çelenk koyan McEldowney, konuşmasına Türkçe, ‘Bugün sizinle bütün kalbimle konuşmak istiyorum, çünkü bugün sizin ve Türkiye’nin yakın ve sadık dostu olarak buradayım’ sözleriyle başladı. McEldowney, Türk halkının 10 yıllar boyunca ‘bir cinayet şebekesinin’ terörüne maruz kaldığına ve cumhuriyetini korumak için kanıyla, canıyla çok büyük bedeller ödediğine işaret edip şöyle konuştu:

BİRLİKTE YOK EDECEĞİZ

‘Bomba ister New York’ta ister İstanbul’da patlamış olsun, teröristler hangi nefret ya da yanıltma sloganının arkasına saklanırlarsa saklansın, terörist ister Usame bin Ladin, ister Öcalan, ister Zarkavi, ister Karayılan olsun, birlikte burada böyle bir anıtta bir arada durarak, son derece açık ve kararlı bir mesaj vermiş olalım, hiçbir kafa karışıklığı olmasın. Amerikalılar, PKK terör örgütünün ve PKK’nın cinayetlerinin lanetlenmesinde Türk kardeşlerinin yanındalar, aynen El Kaide’ye karşı olduğu gibi. Birlikte o teröristleri yakalayacağız ve yok edeceğiz.’

Yorumları Göster
Yorumları Gizle