Gündem Haberleri

  ABD'den terörle mücadele heyeti geliyor

  A.A
  26.10.2011 - 01:55 | Son Güncelleme:

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Victoria Nuland, teröre karşı işbirliğini güçlendirmek için Amerikan heyetinin Türkiye'ye gitmekte olduğunu söyledi.

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Victoria Nuland, teröre karşı işbirliğini güçlendirmek için ABD heyetinin Türkiye'ye gitmekte olduğunu söyledi.


  Nuland, günlük basın toplantısında Türkiye ile ilgili soru üzerine, Van'daki depremin ardından ABD Dışişleri Bakanı Clinton'ın taziyelerini iletmek ve Türkiye'ye yardım etmeye hazır olduklarını yinelemek için Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nu aradığını hatırlattı.


  Nuland, bir soru üzenine de Türk ve Irak hükümetlerini, terör örgütü PKK'nın etkisini sınırlama yönünde birlikte çalışmaya çağırdıklarını kaydetti.

  Nuland, geçen hafta ABD Başkanı Barack Obama'nın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a telefon konuşmasında belirttiği, ABD Savunma Bakanlığı öncülüğündeki kurumlar arası heyetin, bazı ikili temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye gitmekte olduğunu söyledi.


  Heyetin, Türkiye'de terörle mücadelede Türkiye ile ABD arasındaki işbirliğinin nasıl güçlendirileceğini ele alacağını belirten Nuland, heyetin başında ABD Savunma Bakanlığı Uluslararası Güvenlik İşlerinden Sorumlu Bakan Yardımcısı Büyükelçi Alexander Vershbow olduğunu ama heyetin kurumlar arası nitelik taşıdığını ifade etti.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı