GeriGündem ABD’ye gitme, Bush senin ayağına gelsin
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  8
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ABD’ye gitme, Bush senin ayağına gelsin

ABD’ye gitme, Bush senin ayağına gelsin
refid:7590931 ilişkili resim dosyası

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan’a çağrıda bulunarak, "ABD’ye gitme, Bush ayağına gelsin" dedi. Bahçeli, partisinin dünkü Meclis Grubu’nda şu mesajları verdi:

DİPLOMATİK İFLAS ABD Dışişleri Bakanı, Irak’ın kuzeyini ’Kürdistan’ olarak tanımlayarak konunun adını koydu. Başbakan’ın, ’ABD bize rağmen bölgede projeler üretiyor’ sözleri bir diplomatik iflasın itirafı. Türk milleti, TBMM’de hükümete operasyon yetkisini tezkere ile verdi. Başka coğrafyalarda aranacak bir yetkiye ihtiyaç yok. Hükümet, kendiliğinden doğan bir heyecanla milletimizin şehitlerini yüksek bir coşku ile sahiplenmesini bir fırsata dönüştürerek, sınır ötesi bir operasyon için uluslararası platformda elini güçlendirmesini bekliyoruz.

HEDEF BARZANİ’DİR Türkiye’nin öncelikli hedefi, Irak’ın kuzeyinde üstlenmiş terör yuvaları ile bunlara yardım ve yataklık yapan, PKK’yı perde gerisinden yöneten Barzani isimli çete reisidir. Kuzey Iraklı grupların sözcüsü veya temsilcisi sıfatını alanlarla resmi düzeyde, Irak Devleti adına bile olsa ilişki kurulmamalı, muhatap alınmamalı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle