Gündem Haberleri

  ABD uçak gemisine Antalya morali

  Hürriyet Haber
  12.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Körfez Savaşı'nda görev yapan Amerikan uçak gemisi USS Enterprise, 6 bin personeliyle, moral tatili için Antalya'ya geliyor. 14 Ocak'ta Antalya Limanı'nın açığında demirleyecek olan dev geminin personeli, 4 gün turistik kentte kalıp yorgunluk atacak. Bu ziyaret, ekonomik kriz nedeniyle zor günler yaşayan Antalya esnafına da rahat bir nefes aldıracak.

  6 BİN PERSONEL

  335 metre boyunda, 75 metre genişliğindeki USS Enterprise'da 85 uçak ve 6 bin personel görev yapıyor. Dev geminin personelinin yüzde 20'sini ise kadınlar oluşturuyor.

  Geminin Grup Komutanlığını Amiral J.C. Dawson yapıyor. USS Enterprıse'ın gelişi, Ramazan Bayramı öncesi Antalya esnafına çifte bayram yaşatacak. 6 bin Amerikalının turistik kente eğlence ve alışveriş için yaklaşık 10 milyon dolar (3.1 trilyon lira) bırakmaları bekleniyor.

  Kriz nedeniyle uzun süredir sıkıntı yaşayan Antalya ekonomisi, Amerikalı askerlerin bırakacağı para ile nefes alacak ve hemen ardından başlayacak olan Ramazan Bayramı sayesinde de iyice toparlanacak.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı