Gündem Haberleri

  ABD mallarına boykot çağrısı

  (DHA)
  29.10.2007 - 15:04 | Son Güncelleme:

  TÜRKMENLER Birliği, teröre destek verdiği iddiasıyla ABD mallarına boykot çağrısı yaptı.

  Türkmenler, Fransız işgali sırasında Ermeni çetelerince basılıp yakılıp yok edilen Yüreğir İlçesi’ndeki Camili Köyü’nde bulunan Rıfat Kodal Çiftliği’nde toplanıp terörü lanetledi. Çukurova Kültür Merkezi Tiyatro grubu oyuncuları tarafından Ermenilerin köy basması temsili olarak canlandırıldı. Kurulan kıl çadır önünde açıklama yapan Türkmenler Birliği Genel Başkanı İsmail Demirdüzen, “Mehmetçiğimize, ülkemizin birlik ve beraberliğine yönelik olan tüm saldırıları nefretle ve şiddetle kınıyoruz” dedi. Demirdüzen şunları söyledi:
  “Terör yangının bir an önce durdurulmasını istiyoruz. Bu yangını körükleyen AB ve ABD’ye en iyi cevabı Türk milleti adına, içimizdeki ve dışımızdaki hainlere bir kez daha hatırlatmak isteriz ki; Atatürk’ün şehit kanları ile çizdiği kutsal vatanımızı bölmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Tek vatan, tek bayrak, tek millet olma kararlılığımız sonsuza kadar yaşatılacaktır. 1 kişi öldü diye İspanya da 1 milyon kişi yürüdü, biz de başaralım, şehitlerimize sahip çıkalım. Teröre teslim olmayalım. Eli kanlı terör örgütü PKK’ya ve kahpe destekçilerine karşı, tek vücut olmalıyız.”

  ABD MALLARINI SATIN ALMAYIN

  Terör örgütünün hain saldırıları karşısında herkesi birlik olmaya çağıran Demirdüzen, “Terörü ve destekçisi ABD’yi lanetliyoruz. Mallarını satın almayalım. Aldığımız her ABD, USA sembollü mallara ödediğimiz paralar Mehmetçiğimize kurşun olarak, ABD’nin taşeronu PKK’lı teröristlerce sıkılıyor” dedi. Demirdüzen, kaçırılan 8 askerin de zaman kaybedilmeden derhal iadesinin sağlanmasını aksi taktirde dağları yerle bir ederek PKK’nın kökünün kazınarak kurtarılması gerektiğini söyledi.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı