Gündem Haberleri

  ABD’liler PKK'lıları yakalarsa imaj düzelir

  İsmail EREL/FRANKFURT
  15.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Türkiye'de seyircinin büyük ilgisini çeken Kurtlar Vadisi- Irak filmi, ABD’nin de gündeminden düşmüyor. New York Times ve Washington Post gazeteleri filme geniş yer ayırdı.

  Başbakan Erdoğan'ın dış politika danışmanı Egemen Bağış da filmle ilgili New York Times'a yaptığı değerlendirmede, "Resmi ilişkiler ne kadar iyi olursa olsun, PKK konusu ikili ilişkilerin daha iyiye gidebilmesinin önünde duvar gibi duruyor. PKK militanlarının Irak’ta ABD birliklerince yakalanması, bu duvarı bir gecede yıkar ve ABD’nin popülaritesini artırır" dedi.

  Gazeteler, filmde Türkiye’nin düşmanının "bir üçüncü dünya diktatörü değil, Amerika olduğunu" vurguladı. ABD’li aktör Billy Zane’e bu filmde oynama nedeni sorulduğunda aktörün "Savaşlara karşıyım. Bu yüzden rol aldım " yanıtı verdiği de ifade edildi.

  Almanlar’ı şaşırttı

  ALMAN basını, gösterime girdiği günden bu yana kapalı gişe oynayan "Kurtlar Vadisi"nin şaşkınlığını yaşıyor. Der Spiegel'in internet sitesindeki haberde filmin "kültürler savaşı"nı körüklediği ileri sürülerek, "Kurtlar Vadisi'ndeki Amerikan karşıtı sahneler, sevinç gösterilerine neden oluyor" denildi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı