Gündem Haberleri

  ABD Konsolosluğu'nda posta paniği

  Hürriyet Planet
  13.09.2012 - 15:43 | Son Güncelleme:

  "Innocence of Muslims" filmine tepki olarak ABD'nin Ortadoğu'daki diplomatik misyonlarına arka arkaya saldırılar düzenlenirken Almanya'nın başkenti Berlin'deki ABD Konsolosluğu, çalışanların şüpheli bir biçimde rahatsızlanması nedeniyle tahliye edildi.

  Alman Haber Ajansı DPA'nın haberinde, Dahlem semtinde bulunan ABD Konsolosluğu'nda çalışan üç personelin nefes alma problemi yaşadıkları belirtilerek, bunun üzerine tahliye kararı alındığı ifade edildi. Edinilen bilgiye göre, personelden bir kişi hastaneye kaldırıldı.

  ABD'NİN BERLİN KONSOLOSLUĞU'NDA PANİK / FOTO GALERİ

  Olayın günlük postanın alımından sonra meydana geldiği, personelin haber vermesi üzerine konsolosluk binasının boşaltıldığı ve polis ile itfaiyenin özel ekiplerle binaya geldikleri bildirildi.

  Reuters’a konuşan polis yetkilileri ise bir çalışanın konsolosluğun vize bölümüne gelen bir kişinin kendisine verdiği pasaportu açarken nefes darlığı yaşadığını söyledi. Söz konusu kişinin ABD vizesine başvuran bir Arnavut olduğu ifade edildi.

  Gelen postanın içinde şüpheli madde bulunup bulunmadığıyla ilgili bir açıklama yapılmadı. Tahliye edilen çalışanların bir süre sonra görevlerinin başına döndüğü ifade edildi.

  Berlin Emniyet Sözcüsü Stefan Redlich, “Sabah 11’e doğru bir kişi konsolosluğa gelmiş, pasaportunu uzatarak vize istediğini söylemiş. Konsolosluk çalışanı pasaportu açınca nefes darlığı hissetmiş ve ağzında metalik bir tat olmuş. Şu an müfettişlerimiz şüpheli bir madde olup olmadığını inceliyor” diye konuştu.

   

  BU KEZ DE YEMEN BÜYÜKELÇİLİĞİ'NE SALDIRDILAR   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı