Gündem Haberleri

  ABD gemisi stres atmaya geldi

  Hürriyet Haber
  15.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Körfez Savaşı'nda görev yapan Amerikan uçak gemisi USS Enterprise, dün sabah Antalya'ya geldi.

  Güvercin Adası açığına demirleyen 335 metre uzunluğunda, 75 metre genişliğindeki USS Enterprise, 15 katlı apartman yüksekliğinde.

  Üzerinde 85 uçak bulunan nükleer gemi, savunma sanayinin son teknoloji harikalarından biri olarak kabul ediliyor. Dev uçak gemisinde görev yapan yüzde 20'si kadın, 6 bin Amerikalı asker, 4 gün boyunca Antalya'da alışveriş yapacaklar ve eğlenerek Körfez Savaşı'nın stresini atmaya çalışacaklar.

  Bu süre içinde Amerikalılar'ın turistik kente yaklaşık 10 milyon dolar bırakmaları bekleniyor. Ekonomik kriz yüzünden zor günler yaşayan Antalya esnafı, Ramazan Bayramı öncesi USS Enterprise'nin kente gelmesiyle çifte bayram yaşadı. Sabah saatlerinde kente çıkmaya başlayan ABD'li askerler, hediyelik eşya, deri ve halı mağazalarını doldurup bol alışveriş yaptı.

  USS Enterprise uçak gemisinin 18 Ocak tarihine kadar Antalya'da kalması nedeniyle Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı geniş güvenlik önlemleri aldı.

  Amerikalı askerlere karşı herhangi bir saldırı yaşanmaması için özellikle kent merkezindeki güvenlik güçlerinin sayısı artırıldı.  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı