Gündem Haberleri

  ABD El Kaide'yi işaret etti

  A.A.
  10.08.2006 - 16:30 | Son Güncelleme:

  ABD İç Güvenlik Bakanı Michael Chertoff, İngiltere'de uçaklara düzenlenmesi planlanan terör saldırılarının El Kaide izlenimi verdiğini söyledi.

  Chertoff, düzenlediği basın toplantısında, saldırı planının El Kaide izi taşıdığını, ancak araştırma sürdüğü için kesin bir kanıya varamayacaklarını belirtti.

  Uçaklara saldırı planının son aşamalarında bulunduğunu ifade eden Chertoff, Amerikalı özel hava görevlilerinin güvenlik önlemlerinin artırılması çerçevesinde İngiltere'ye gönderilmekte olduğunu belirtti.

  İç Güvenlik Bakanlığının aldığı tedbirler dolayısıyla ABD için bir tehdidin söz konusu olmadığını da söyleyen Chertoff, ancak yetkililerin, İngiltere'deki terör saldırısının tamamen engellendiğini varsayamadığını kaydetti.

  Federal Soruşturma Bürosu (FBI) Başkanı Robert Mueller de saldırı planının El Kaide izleri taşıdığını söyledi, ancak ABD'de böyle bir saldırının planlandığına dair belirti bulunmadığını ifade etti.

  Bu arada İngiliz havayolu şirketi British Airways, Heathrow havaalanıyla İngiltere'deki diğer havaalanlarına ve Avrupa ile Libya'ya yapacağı bugünkü seferlerin tamamını iptal ettiğini açıkladı.

  British Airways, daha önce, Heathrow'a ve Heathrow'dan tüm yurt içi ve dışı seferlerini TSİ 17.00'ye kadar iptal ettiğini bildirmişti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı