GeriGündem ABD Dışişleri Bakanı Powell: Çözüm bulun
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

ABD Dışişleri Bakanı Powell: Çözüm bulun

Hindistan, Pakistan ile aralarındaki soruna çözüm bulunmasını istediğini bildirdi. Hindistan Dışişleri Bakanı Jaswant Singh, ABD Dışişleri Bakanı Colin Powell ile düzenlediği ortak basın toplantısında, ``Hindistan, bugün karşı karşıya bulunduğu sorunlara cevap bulmaya bağlı kalacaktır`` dedi.

Singh, Pakistan ile ilişkilerin gelişmesinin yolunun, Hindistan`ıniade edilmesini istediği 20 kişi konusunda İslamabad`ın harekete geçmesinin olacağını belirtti.

Pakistan, Hindistan`ın iadesini istediği, terör eylemlerini düzenlemekle suçlanan 20 kişi arasındaki Pakistanlıları iade etmeyeceğini açıklarken, Hintlilerin iade edilmeleri kapısını açık bırakıyor.

ABD Dışişleri Bakanı Colin Powell da basın toplantısında,  Hindistan ile Pakistan arasındaki soruna barışçı bir çözüm bulunabileceğine inandığını bildirdi.

Hindistan Başbakanı Atal Bihari Vajpayii ve diğer yetkililerle sınırdaki gerginliğin giderilmesinin yolları üzerine yaptığı görüşmeleri çok cesaret verici bulduğunu belirten Powell, Hindistan vePakistan`ın yeni bir diyalog yolunda olduğunu, ancak bundan önce İslamabad`ın daha çok önlem alması gerektiğini kaydetti.

Powell, Pakistan ve Afganistan`ı ziyaret ettikten sonra Hintli liderlerle görüşmek üzere dün Yeni Delhi`ye gelmişti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle