Gündem Haberleri

  ABD Büyükelçisi'nden Kocaoğlu'na ziyaret

  Utku BOLULU / DHA
  05.05.2011 - 13:25 | Son Güncelleme:

  AMERİKA Birleşik Devletleri’nin (ABD) Ankara Büyükelçisi Francis J. Ricciardone ile İzmir Fahri Konsolosu Güliz Balsari, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP’li Aziz Kocaoğlu’nu makamında ziyaret etti.

  Başkan Kocaoğlu’na nezaket ziyaretinde bulunduklarını ifade eden ABD Büyükelçisi Ricciardone, "Aynı zamanda Türkiye ile Amerika Birleşik Devletleri arasındaki ticari ilişkileri desteklemek için buradayız" dedi. Bir Amerikan şirketinin İzmir’de yaptığı yatırımın açılışı için kente geldiklerini kaydeden Büyükelçi Ricciardone, "Bu yatırım, hem Türkiye hem de Amerika için önemli bir gelişme. İzmir’i çok seviyor ve önemsiyoruz. Ben, gençken İzmir’e birkaç kez turist olarak gezmek amacıyla gelmiştim. Umarım tekrar gelme fırsatım olur" dedi.

  Amerika Büyükelçisi’nin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Kentimizde gerçekleşen bu yatırımlar için hem size hem de yatırımcılara teşekkür ediyoruz. İzmir’in gelişmesine, kalkınmasına ve kentte istihdam yaratılmasına olanak sağlanmasından son derece mutluyuz" diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı