Gündem Haberleri

  ABD Büyükelçisi John Bass'tan Hürriyet'e 'geçmiş olsun' ziyareti

  hurriyet.com.tr
  16.09.2015 - 17:42 | Son Güncelleme:

  İstanbul'daki merkez binası son 10 gün içinde iki kez saldırıya uğrayan Hürriyet Gazetesi'ne dünyadan destek yağmaya devam ediyor.

  Hürriyet'e destek veren son isim ABD'nin Ankara Büyükelçisi John Bass oldu.

  Bass Hürriyet'e yaptığı ziyaret kapsamında, Yönetim Kurulu Başkanımız Vuslat Doğan Sabancı ve Genel Yayın Yönetmenimiz Sedat Ergin ile görüşerek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

  ABD Büyükelçisi John Basstan Hürriyete geçmiş olsun ziyareti

  Yazı işlerini de ziyaret eden Bass, burada yaptığı konuşmada, "Meslektaşlarım; burada, bana göre demokratik bir toplumda olan en önemli şeylerden birini yapıyorsunuz. Bu yüzden burada olmaktan çok mutlu olduğumu söylemek istiyorum" dedi.

  ABD Büyükelçisi John Basstan Hürriyete geçmiş olsun ziyareti

  ABD Büyükelçisi, "Parçası olduğunuz meslek, demokratik toplumlarda demokrasinin niteliği ve canlılığı açısından inanılmaz önemli. Toplumda olup bitenler ve toplumun karşılaştığı zorluklar hakkındaki bilgi ve düşünceleri, vatandaşlarınıza aktarıyorsunuz" diye konuştu.

  ABD Büyükelçisi John Basstan Hürriyete geçmiş olsun ziyareti İstemiyorsan gazeteyi alma ama trollerini gönderme

  Bass, sözlerini şöyle sürdürdü:

  "Bizim açımızdan; basın ve ifade özgürlükleri; evrensel haklar arasındadır ve sağlıklı, canlı ve demokratik toplumların temel unsurlarındandır. Bu hakların demokratik toplumlarda ne kadar önemli olduğunu ve bu hakların özgürce kullanılması gerektiğine ne kadar güçlü bir şekilde inandığımızı göstermek için buradayım."

  ABD Büyükelçisi John Basstan Hürriyete geçmiş olsun ziyareti

  Büyekelçi Bass, "Bu toplumda olanları, (Türkiye) tarihinin böylesine kritik bir noktasında anlamama yardımcı olmanızı gerçekten takdir ediyorum" ifadesini kullandı.

  ABD Büyükelçisi John Basstan Hürriyete geçmiş olsun ziyareti
  Büyükelçi Bass, Hürriyet binasının saldırıya uğrayan kapısını da inceledi.

  ABD Büyükelçisi John Basstan Hürriyete geçmiş olsun ziyareti ABD’DEN İKİNCİ AÇIKLAMA: KABUL EDİLEMEZ

  Hürriyet'e saldırıların ardından, geçtiğimiz günlerde de Fransa’nın İstanbul Başkonsolosu Muriel Domenach, Almanya’nın İstanbul Başkonsolosu Dr. Georg Birgelen ve İngiltere’nin İstanbul Başkonsolos Yardımcısı Rafe Courage; Sedat Ergin’le görüşerek geçmiş olsun dileklerini iletip, basın özgürlüğünün önemine ilişkin mesajlar vermişlerdi.

  ABD Büyükelçisi John Basstan Hürriyete geçmiş olsun ziyareti HÜRRİYET’E ÜÇ AB ÜLKESİNDEN DESTEK ZİYARETİ

  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı