Gündem Haberleri

  ABD BM'nin karar tasarısının onaylanmasını istiyor

  (a.a.)
  07.08.2006 - 20:00 | Son Güncelleme:

  ABD Başkanı George W. Bush, Fransa ve ABD tarafından hazırlanan karar tasarısına yönelik itirazları anladığını, ancak tasarının “mümkün olan en kısa sürede” onaylanmasını istediğini bildirdi.

  George W. Bush, Crawford'da yaptığı açıklamada, kararı mümkün olan en kısa sürede sunmak için ortaklarıyla işbirliği yapacaklarını söyledi.

  Crawford'da bulunan ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice de açıklamasında, karar tasarısının, çözüm için “sağlam bir temele dayandığını” belirterek, ancak “farklı taraflardan gelen itirazların giderilmesinin biraz zaman alacağını” kaydetti.

  Rice, “Çeşitli tarafların kaygılarını dinleyip bunlara nasıl yanıt vereceğimizi düşünmek biraz zamanımızı alacak, karar tasarısının sağlam temellere, bir çözüme elverişli olan bir temele dayandığını düşünüyoruz” dedi.

  Öte yandan BM kaynakları ve diplomatik kaynaklar, Rice de dahil olmak üzere Güvenlik Konseyi üyesi birçok ülkenin dışişleri bakanının, yarın BM'de Lübnan konusunda bir toplantı yapmasının beklendiğini ifade ettiler.
  Bu arada Katar'ın BM Büyükelçisi Abdülaziz El Nasır, BM Güvenlik Konseyi'nde yarın, Arap bakanların da katılımıyla, Lübnan'daki çatışmaların ele alınacağı bir görüşme yapılacağını açıkladı.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı