Gündem Haberleri

  AB Turizm Bilgi Ağı projesinin üçüncü etabı başladı

  Hürriyet Haber
  17.10.2007 - 13:34 | Son Güncelleme:

  Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) öncülüğünde, Rimini (İtalya) Ticaret ve Sanayi Odası,ve Malaga (İspanya) Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığında ve “AB Sivil Toplum Diyaloğu: Avrupa Bilgi Köprüleri Programı” kapsamında yürütülen AB Turizm Bilgi Ağı Projesi'nin üçüncü etabı “AB Uyum Sürecinde Kalite ve Tüketici Hakları” konulu eğiticilerin eğitimi semineriyle başladı.

  Eğitim seminerine katılan Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Muhammet Tatar, katılımcılara Türkiye'deki tüketici hakları mevzuatı ve uygulanış esaslarıyla ilgili bilgiler verdi. 22 Ekime dek sürecek eğiticilerin eğitimi seminerlerinin temel amacının çevre, tüketici hakları, gıda güvenliği ve kültürel diyalog başlıklarında Türkiye'nin Avrupa Birliği Müktesebatına Uyum Çalışmaları ve söz konusu çalışmaların turizm sektörüne etkileri konularında katılımcıları bilgilendirmek olarak açıklandı.

  Bu kapsamda, düzenlenen eğitimlerin iki bölümden oluşacağı, ilk bölümde müktesebata uyumla ilgili kurum temsilcisi tarafından Türkiye'deki ilgili başlıkta uyum çalışmalarındaki mevcut durum ve yapılması öngörülen değişikliklerin tartışılacağı kaydedildi.

  Eğitimin ikinci bölümünde ise proje ortakları Rimini veya Malaga'dan uzman bir konuşmacı söz konusu başlıktaki uygulamaların bir Avrupa Birliği üyesi ülkedeki yansımalarını anlatacak ve tecrübelerini paylaşacak. Seminerde yarın “Turizm ve Gıda Güvenliği”, 19 Ekim Cuma günü “Turizm ve Çevre” ve 22 Ekim Pazartesi günü de “AB Turizm Stratejileri ve Etikleri” konulu seminerler verilecek.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı