GeriGündem AB şimdi de laikliğe el attı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  23
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

AB şimdi de laikliğe el attı

AB şimdi de laikliğe el attı
refid:8928338 ilişkili resim dosyası

MHP Lideri Devlet Bahçeli, grup toplantısında partililere seslendi. İşte konuşmasından satırbaşları:

- Türk Silahlı Kuvvetleri, alçak eylemlerini gerçekleştirmek için Kuzey Irak'tan sızmaya çalışan teröristlere ağır darbeler indirmiştir. Etkili başarılı harekat dolayısıyla güvenlik kuvvetlerini kalpten kutluyorum.

- Brüksel elçileri şimdi de kapatma davası ile ilgili baskı yapıyor. Bu garabet Venedik Kriteri gibi süslü ambalajlarla dayatma çalışılıyor. Adalet mekanizmasına baskı yapan AB, laikliğe de el attı. Laikliğin zorla dayatıldığını savunuyorlar. AB yetkilileri laiklik konusunda ahkam keserken bugün yaşanan tartışmaların laiklikle alakalı olmadığını anlamaya çalışmayarak afaki bir tartışmaya alet oldular.

- AKP ve yandaşları dış müdahalelere güveniyor. Bu bir partinin düşeceği en büyük utançtır. Tarihte hiç bir parti dış baskılara sığınarak ülkesinin onurunu ve hassasiyetini terazinin diğer kefesine koymamıştır. Bu Türk milletini derinden üzmüştür.

- AB Türkiye'ye at gözlüğü ile bakıyor ve ülkeyi AKP'den ibaret sanıyor. Milli değerlere dil uzatmayı bir hak zanneden Brüksel temsilcileri, Türkiye'yi bir müstemleke olarak görmemeli ve bir hesap hatası yapmamalıdır.

- Sayın Başbakan, kendisini eleştirenleri bir hesabın parçası olmakla suçlayarak, “Bizim de Allah’ın da bir hesabı” diye konuşuyor. Merak etmesin görülecek hesap öteki dünyaya kalmayacak.

- AKP’nin kapatılması Türk demokrasisinin sonu olmayacaktır. Türkiye Büyük Millet Meclisi görevdedir. Türk milleti müsterih olmalıdır.


 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle