Gündem Haberleri

  AB ile adalet tarama toplantısı başladı

  A.A.
  13.02.2006 - 11:14 | Son Güncelleme:

  Türkiye-AB katılım müzakereleri kapsamında 24'üncü başlık olan adalet, özgürlük ve güvenlik ile ilgili ayrıntılı tarama toplantısı başladı.

  Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Büyükelçi Ahmet Acet başkanlığındaki Türk heyeti, üç gün sürecek toplantıda yasal göçmenlerin haklarının korunması, yasadışı göçün engellenmesi, mültecilerin temel hakları, yargı alanında işbirliği, gümrükler, uyuşturucuyla ve insan kaçakçılığıyla mücadele, polis teşkilatı, organize suçlarla mücadele, ekonomik suçlar ve yolsuzluk, tanıkların korunması, adli sicil kayıtları, terörizmle mücadele ve vize politikası konularında Türkiye'nin yasal düzenlemeleriyle ilgili sunumlar yaparak, soruları yanıtlayacak.

  Adalet, özgürlük ve güvenlik başlığının kapsadığı konularda AB ile birçok işbirliği anlaşması bulunan Türkiye'nin, son yaptığı idari ve adli reformlarla müktesebata önemli ölçüde uyum sağladığı ifade ediliyor.

  Türkiye-AB tarama sürecine, 16 Şubat'ta ekonomik ve mali politika başlığındaki tanıtıcı tarama toplantısıyla devam edilecek.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı