Gündem Haberleri

  AB büyükelçilerine camide alkol görüntüleri izlettirildi

  Hürriyet Planet
  25.06.2013 - 16:59 | Son Güncelleme:

  AB üyesi ülkelerin büyükelçileriyle yaptığı görüşmenin ardından Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

  Bakan Bağış'ın konuşmasından satır başları şöyle:

  - Maalesef bu süreç içinde görevini çok kötüye kullanan muhalefet partisi yetkilileri olmuştur, halkı provoke eden, Türk polisine küfreden, insanlara saldıran, saldırmaya teşvik eden, insanlarla kol kola girip polis barikatını yıkan ve şiddeti teşvik eden siyasiler olmuştur. Bunların hepsinden çıkarılacak dersler vardır. Türkiye, AB standartlarında bir ülke olmak için ilerlemektedir. Yaşananlar, Türkiye'nin güçlü bir sivil toplumunun olduğunu ortaya koymuştur.

  - Büyükelçilere de ilettim. Türkiye’nin iyi muhalefet partilerine sahip olmaması da bu olaylarda etkili olmuştur. Bu gösterilere katılanlar, ya mevcut bir siyasi partiye kanalize olmalılar ya da da kendileri bir parti kurmalılar.

  - Büyükelçilerle toplantımızda, cevap vermediğimiz soru kalmadı. Tatmin olmamaları için bir sebep yok.

  - İzlettirdiğimiz 15 dakikalık bir video içerisinde, camiye ayakkabılarla girilmesi, cami adabına aykırı davranışlarda bulunulması, hem de camide bugüne kadar görmediğimiz içeceklerin tüketildiğine dair görüntüler vardı.

  - Alkollü içeceklerin içildiğine dair görüntüler de bu video içerisinde vardı.

  - Şu aşamada görüntülerin paylaşılması gibi bir fikrimiz yok. İleride olabilir.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı