Gündem Haberleri

  AA'dan İngilizce mesaj servisi

  Ankara
  11.02.2005 - 11:39 | Son Güncelleme:

  Anadolu Ajansı ile Turkcell hizmeti olan Shubuo yeni bir işbirliğine giderek, “AA İngilizce Haber Paketi”ni oluşturdu. AA İngilizce Haber Paketi, Türkiye'den ve dünyadan önemli haberleri İngilizce olarak, özellikle yabancı cep telefonu kullanıcılarına ulaştırmayı hedefliyor.

  Bu haber paketiyle günde ortalama 4 kısa haber mesajı abonelere ulaştırılıyor. Ayrıca aboneler, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri gönderilen hava durumu mesajlarıyla istedikleri şehirle ilgili 2 günlük hava durumu tahminini cep telefonlarından öğrenebiliyor.

  ABONE OLMAK KOLAY

  Turkcell kullanıcılarının İngilizce Haber Paketi'ne abone olmaları için "NEWS AA” yazıp 7777'ye göndermeleri yeterli oluyor.

  Turkcell faturalı hat kullanıcıları için abonelik ücreti aylık 5 YTL (5 milyon TL), Hazır Kart aboneleri için de günde 2 kontör düşülmek suretiyle aylık 60 kontör olarak uygulanıyor.

  ÜLKE VE DÜNYA GÜNDEMİ “CEP”TE

  Bu arada, halen hizmette olan “AA GENEL HABER PAKETİ” ile son dakika gelişmelerinin yanı sıra ekonomiden spora, magazinden hava durumuna kadar geniş bir yelpazede haberler, cep telefonu abonelerine ulaştırılıyor.

  AA GENEL HABER PAKETİ'ne, “ABONE HABER AA” yazıp 7777'ye SMS göndererek, 444 0 530 numaralı Shubuo çağrı merkezini arayarak ya da wap.anadolua.com WAP adresinden girerek abone olunabiliyor. Aylık abonelik ücreti faturalı hat kullanıcıları için 5 YTL, Hazır Kart kullanıcıları için ise aylık 60 kontör olarak uygulanıyor.

  AA Genel Haber Paketi kapsamında abonelere “Son Dakika/Haber, Ekonomi, Spor, Güncel, Magazin” başlıkları altındaki haberler ile hava durumu iletiliyor.

  AA Genel Haber Paketi'ne abone olmayan kullanıcılar da dilediklerinde, servise verilen en son haberlere SMS ile ücreti karşılığında ulaşabiliyor.

  AA YEREL HABER PAKETİ

  Daha önce hizmete sunulan AA Yerel Haber Paketi ise “Yurtta, dünyada olup biteni öğrenmek isterim, ancak yaşadığım şehrin yerel haberlerini de alabilmeliyim” diyenler için bir başka seçeneği oluşturuyor.

  Yerel haberler şimdilik 21 ile (Adana, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Kayseri, Konya, Samsun, Trabzon, Hatay, Manisa, Kocaeli, Denizli, Tekirdağ, Aydın, Zonguldak, Erzurum, Malatya, Muğla, Sakarya) sunulsa da yurt genelindeki tüm Turkcell kullanıcıları bu pakete abone olabiliyor. AA Yerel Haber Paketi'ne abonelik, "ABONE YEREL" yazıp 7777'ye SMS göndererek, çağrı merkezlerini arayarak ya da wap adresinden girerek başlatılabiliyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı