Gündem Haberleri

  A Timi'ne başarı madalyası

  Hürriyet Haber
  25.04.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  PKK'nın iki numaralı ismi Şemdin Sakık'ı eşine az rastlanan bir operasyonla Türkiye'ye getirmeyi başaran Özel Kuvvetler timine ‘Silahlı Kuvvetler Başarı Madalyası’ verildi. Genelkurmay Başkanı Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı, dün basına kapalı olarak gerçekleştirilen törende 1 general, 20 subay, astsubay ve uzman erbaşa, madalyalarını taktı. Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, törende Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Salim Dervişoğlu, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlhan Kılıç, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Fikret Özden Boztepe ve Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Çevik Bir hazır bulundu.

  Karadayı, önceki akşamki resepsiyonda Özel Kuvvetler'i överken, ‘‘3.5 yılda yetişiyorlar, 3.5 yıl eğitim görüyorlar. Bakın Gürcistan'a gittim, Ruslar onlardan bizim özel tim için ‘Bunu nasıl başardılar. 175 kilometre girip hiç zayiat vermeden görevi tamamlayarak nasıl döndüler' diye bilgi almak istemişler’’ dedi. Karadayı, ‘‘Dünyanın çok az ordusu bunu yapabilir. Çok az ordusunda bu vardır’’ diye konuştu. Özel Kuvvetler’in ‘‘her koşulda başlarına gelebilecek her zorluğu yaşayarak yenmeyi ve yaşayabilme mücadelesi’’ verdiğini vurgulayan Karadayı, şöyle devam etti: ‘‘Buna açlık dahildir. İçeride ve dışarıda her türlü eğitimi alıyorlar. Özel time ödül vereceğim. Ama basına kapalı yapacağım. Çünkü bir süre yüzlerini göstermememiz gerekir, gizli kalmaları gerektiğine inanıyoruz. Özel tim ile diğer kuvvetlerin karıştırılmaması gerekir. Basın buna özelikle özen göstermeli.’’

  PKK'nın yüzde 95'inin ‘‘tamam’’ olduğunu da vurgulayan Karadayı, teröristlerin gruplar halinde kendilerini kurtarmaya çalıştığını söyledi. Karadayı, ‘‘Her attıkları adımı takip edebiliyoruz ve her teşebbüsü anında önleyecek imkana kavuşmuş durumdayız. Yüzde 95'i tamam. Ama yine de bu iş bitti demeden mücadeleyi devam ettiriyoruz’’ dedi.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı