GeriGündem 98/1 askerlik yerleri açıklandı mı? Askerlik yeri sorgulama
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

98/1 askerlik yerleri açıklandı mı? Askerlik yeri sorgulama

98/1 askerlik yerleri açıklandı mı? Askerlik yeri sorgulama

98/1 Askerlik yeri sorgulama işlemi, vatan görevini yapmak için yeterli yaşa gelmiş ve üniversite eğitimlerinin ardından kısa dönem asker olarak bu kutsal ocağa katılmak için tecilini bozduran vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Peki, 98/1 askerlik yeri sorgulama işlemi nasıl ve ne zaman gerçekleştirilecek. İşte, vatandaşların merakla araştırdığı askerlik yeri sorgulama konusu hakkında detaylı bilgiler

Askerlik yeri sorgulama ile kısa ve uzun dönem askerlik yapacakları birlikleri öğrenmek isteyen vatandaşlar, konuyla ilgili sorgulamalarını sürdürüyor. Herhangi bir mani olmaması halinde ocak ayında askere ne zaman gidebileceklerini öğrenecek olan gençler, 98/1 askerlik yeri öğrenme işleminin detaylarını araştırıyor. Peki, tam olarak askerlik yeri ne zaman açıklanacak? İşte, detaylı bilgiler

ASKERLİK YERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

98/1 celp döneminde askere gitmek isteyen gençler, başvurdukları vatani görev için yerlerin açıklanmasını bekliyor. Kasım ayı itibariyle celp altına alınacak bireyler, 19 Ocak 2018 tarihinde (Tarih değişkenlik gösterebilir) askere ne zaman gidebileceklerini öğrenebilecek.

Er adayları celp dönemlerini E-Devlet üzerinden öğrenebilecek. E-Devlet'e giriş yapacak adaylar, bu sisteme erişim şifresini PTT'den kimlikleri karşılığında alabilecekler.

T.C kimlik numarası ve PTT'den alacakları şifre ile sisteme giriş yapacak olan asker adayları, sol üst köşede yer alan e-hizmetler bölümüne tıklayacak.

Tıkladıkları bölümde, sayfanın üst bölümünde yer alan 'Hizmet Adı' kutucuğuna kısa dönem askerler 'Yedek Subay Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama', uzun dönem askerler ise 'Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama' ifadesini yazdıktan sonra, karşılarına çıkacak olan linke tıklayacak.

Linkin tıklanmasının ardından karşılarına çıkacak 'Yedek Subay Sınıflandırma Sonucu' ya da 'Er Sınıflandırma Sonucunu Sorgulama' butonuna tıklayacak olan asker adayları, askerlik yapacağı birliği kolayca öğrenebilecek. Bu adımların ardından ise sırasıyla, Sevk Bilgilendirmesi, Sevk Kişisel Bilgiler, Sevk Başvuru Bilgilendirme ve Sevk Belgesi bilgisi alınabilecek.

Sevk belgesinde, asker adayının birliğine teslim olacağı günler ve yol izinleri bilgisi yer alacak. Belgeler, kısa bir süre içerisinde bu sistem üzerinden alınabilecek.

ASKERLİK YERİ AÇIKLANDIĞINDA BURAYA TIKLAYARAK ÖĞRENEBİLİRSİNİZ

SİLAH ALTINA NE ZAMAN GİRİLECEK?

98/1 döneminde askere gidecek olan vatandaşların silah altına alınacağı tarih, A grubu olarak askere gidecekler için 3 ila 8 Şubat arasında olacakken, B grubu olarak askere gidenler için bu tarih Mart ayının ilk haftası olacaktır.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle