Gündem Haberleri

  90 yıl hapsi istenen anne

  Mehmet KAYMAK/DHA
  13.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ADANA’da devriye görevi yapan jandarma ekipleri, 20 Aralık 2010’da ormanlık alanda küçük kız çocuklarına ait çıplak fotoğraflar buldu. Fotoğrafların S.D., G.D. ile N.D. adlı 3 kız kardeşe ait olduğu anlaşıldı. Kardeşler, fotoğrafları 11 yıl önce babalarından boşanan anneleri F.T.’nin (55) para karşılığında birlikte olduğu ve kendilerini de birlikte olmaya zorladığı Kemal Ayta’nın (62) çektiğini söyledi. Kızlardan S.D., Ayta’nın her fotoğraf karesi karşılığında annelerine çeyrek altın verdiğini anlattı. 28 Ocak’ta tutuklanan anne F.T.’nin ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı, çocukları fuhuşa teşvik etmek veya yaptırmak ve aracılık ettirmek’ suçlarından toplam 90 yıla kadar, Ayta’nın ise ‘çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ suçundan 30 yıla kadar hapsi istendi.

  İlişkilerini bize de izletiyorlardı

  F.T. duruşmada, “Kemal ile zaman zaman cinsel ilişkide bulunuyordum. O, ilişki sırasında fotoğraflarımı çekiyordu. Ancak çocuklarıma ait fotoğrafları kimin çektiğini bilmiyorum” dedi. Ayta da suçlamaları reddetti. Şu an 19 yaşında olan S.D., fotoğrafların annesinin yanında Kemal Ayta tarafından çekildiğini öne sürerek şöyle dedi: “Annem bizi ölümle tehdit ettiği için kimseye söylemedik. Kemal Ayta ile annem, yanımızda cinsel ilişkiye girip, bize de seyrettirdiği gibi giysilerimizi de çıkartıyordu.” Şu an 14 yaşında olan G.D. de, “Annem ilişki sırasında bize ‘İzleyin ve öğrenin’ diyordu” diye konuştu. Kızların en büyüğü 21 yaşındaki N.D. ise benzer ifade vererek şikâyetini yineledi.

  İkisi de tutuklu yargılanıyor

  Anne F.T. cinsel istismar suçunu reddederken, para karşılığı cinsel ilişki yaşadığı Kemal Ayta hakkında da 30 yıla kadar hapis istendi. Duruşma, kızların ruh sağlığının bozulup bozulmadığının araştırılması için ertelendi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı